“Viņi tagad strādā manā jaunībā.” Sabilē jaunieši mācās konspektēt mākslu

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs ir kļuvis par magnētu, kas pievelk ne tikai tūristus, bet ir interesants arī māksliniekiem un mūziķiem. Savukārt skolēni un studenti to uztver kā iedvesmas vietu, kur radīt savu mākslu. Tā šobrīd, izmantojot jaunākās izstādes darbus, savas kompozīcijas veidos un vēlāk izstādīs kopā ar profesionālas mākslinieces darbiem Sabiles Mūzikas un mākslas skolas bērni.

Bruņojušies ar baltām lapām un zīmuļiem, Sabiles Mūzikas un mākslas skolas jaunieši dodas uz keramiķes Jutas Rindinas izstādi, kas šodien būs viņu iedvesmas avots un mācību kabinets. Izstādē vietām koši krāsu akcenti, bet jauniešu zīmuļi pelēki, jo viņu uzdevums būs šodien mācīties konspektēt.

Skolotājs Andris Millers atzīst, ka šodienas jaunieši īsti vairs konspektēt nemāk, jo interesantu faktūru, nianšu un darbu piefiksēšanai tiek izmantots viens klikšķis mobilajā telefonā. “Tās tehnoloģijas lēnām apēd tās mūsu varēšanas un spējas. Tāpēc mēs tagad vienkārši mēģinām to izdarīt bez telefona, telefonu nav. Viņi manā jaunībā, kā saka, tagad strādā.”

Stundas garumā jaunie mākslinieki pārvietojās no viena Jutas Rindinas mākslas darba uz nākamo un piefiksēja sev interesanto un māksliniece raksturīgo. “Šeit ir daudz ļoti stilizētu darbu, tādēļ varēju ļoti brīvi justies par to, kā es zīmēju. Nebija ļoti jāuztraucas, un es varēju skicēt, vilkt līnijas, kur vien gribēju un kā vien gribēju,” uzsver Toms, Sabiles Mūzikas un mākslas skolas audzēknis.

Profesionālas mākslas izstādes nelielā mazpilsētā ir ļoti liela vērtība, jo skolēniem nav jādodas uz citām pilsētām, lai mācītos no pieredzes. Iespēju iedvesmoties no Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra izmantojušas trīs no sešām Talsu novada mākslas skolām. “Manuprāt, Jutas Rindinas porcelāns un trauslums ir tik pateicīgs, lai to zīmētu gan no dimensiju viedokļa, gan ēnām un gaismām, gan kompozīcijas, un esmu ļoti priecīga, ka tas notiek,” saka Ginta Petra, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra direktore.

Tālāk no pierakstiem jaunieši veidos savas kompozīcijas, un pēc tam tās pārtaps izstādē Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā. Tā kā Jutas Rindinas darbi Sabilē būs apskatāmi vēl līdz 11. martam, ļoti iespējams, jauno Sabiles mākslinieku darbi būs apskatāmi reizē ar to iedvesmas avotu.