“Viņiem interesēja mājās esošais sunītis.” Jēkabpils novadā nomedī divus vilkus

Šajā vilku medību sezonā līdz šim nomedīti jau 292 vilki. Ņemot vērā, ka šīs sezonas limits ir 300 dzīvnieki, vilku medības turpmāk būs atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu. No nomedītajiem pelēčiem divi nupat nomedīti Jēkabpils novada Saukas pagastā.

Mednieku biedrībām “Lone” un “Mīlgrāvis” aizvadītajās brīvdienās izdevies nomedīt divus vilkus Jēkabpils novada Saukas pagastā. Medību vadītājs stāsta, ka šie pelēči jau ilgāku laiku sirojuši pa Lones ciemata apkārtni. Medību biedrības “Lone” pārstāvis Jānis Pučinskis: “Mēs tos mežus ar tiem diviem vilkiem cīnāmies jau mēnesi. Visu laiku viņi izvairās, izvairās, beidzot viņi nonāca. Pirmais vilks iznāca uz ceļa. Ar tēmīgu šāvienu virs 100 metriem trāpīja vilkam kaklā, uz vietas palika. Otrs vilks apgāja mednieku līniju. Labi, ka bija nolikta otra līnija, uzgāja tiem medniekiem virsū. Arī veiksmīgs šāviens pašā ezera krastā, iznāca no niedrēm. Tika nomedīts vilku suns. Tātad kuce un suns. Abi – pāris – tika nomedīti. Nekavējoties tika noziņots Meža dienestam.”

Abi vilki tika nomedīti netālu no dažām saimniecībām, kuru apkārtnē pelēči pēdējā laikā bija bieži manīti. “Jaunbērīšu” māju iemītnieki uzsver, ka plēsēji radīja uztraukumu – bijis bail gan par pašu, gan suņa un mājlopu drošību. Saukas pagasta iedzīvotāja Ligija: “Kas tur ir – viens suns uz diviem vilkiem, tāpat kaziņas turam. Tomēr bailes par to visu ir. Tas šogad ir pirmais gads, kad tiešām no vilka esmu nobijusies. Sanāca tā, ka vienā reizē braucu no darba mājās, skatos – vilks tepat netālu pie bērziem osta pēdas. Un mamma bija nesen bijusi sēnēs.”

Arī mednieku novērojumi liecināja, ka plēsēji jau bija noskatījuši šo saimniecību. Medību biedrības “Lone” pārstāvis Jānis Pučinskis: “Gar “Jaunbērīšu” mājām bija nostaigāts viss ceļš. Bija kāpuši vairākās vietās, skatījušies vairākās vietās mājas virzienā uz kupenām. Domāju, ka viņiem interesēja mājās esošais sunītis.”

Lones apkaimē nomedītie pelēči ir vieni no pēdējiem, ko šajā sezonā drīkst nomedīt. Šobrīd Latvijā ir nomedīti 292 vilki no 300 atļautajiem. Tādēļ turpmāk vilku medības ir atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, saskaņojot tās ar attiecīgās Valsts meža dienesta virsmežniecības inženieri medību jautājumos. Tas jādara, lai netiktu pārsniegts vilku nomedīšanas apjoms. Saukas pagasta iedzīvotāja Ligija: “Es domāju, ka vajadzētu to limitu palielināt, jo viņi parādās arvien vairāk un vairāk. To es arī dzirdu.”

Zemkopības ministrijā jau iepriekš ticis uzsvērts, ka Latvijā vilks ir īpaši aizsargājama suga, kuru drīkst medīt tikai stingri noteiktos apjomos, lai neapdraudētu šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos. Latvijā šajā medību sezonā ir apmēram 1400 vilku.