Vīruss ietekmē sporta spēļu norisi - daži turnīri ir tuvu to pārtraukšanai

Pamazām arī Latvijas sporta komandas izjūt vīrusa klātbūtni - hokeja komandā Rīgas “Dinamo” inficējušās 17 personas, savukārt Latvijas-Igaunijas basketbola līgā treniņi un spēles uz laiku pārtrauktas četrās komandās. Pašmāju sporta turnīros apzinās situācijas nopietnību un ir gatavi sliktākajam scenārijam.

Šobrīd sarežģītākā situācija Latvijas-Igaunijas basketbola līgas komandām: Valmierai, Ogrei, Ventspilij un Liepājai. Taču ir bažas, ka arī citās komandās sāk parādīties inficēti spēlētāji, ReTV Ziņām stāsta Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks. “Vienā komandā ir viens vesels spēlētājs, dažās komandām nokrituši seši līdz septiņi spēlētāji, bet tagad viņi nāk atpakaļ, ir gatavi aizvadīt treniņus, pāri palikušie, kas nav noķēruši kovidu, plānveida atgriešanās ir uz jautājuma zīmes.”

Visām četrām komandām vismaz līdz 14. janvārim ir pārtraukts turnīrs apvienotajā Latvijas-Igaunijas basketbola līgā. Turnīra organizatoriem ir bijušas diskusijas arī čempionāta pārtraukšanu, bet pašreiz to būtu grūti paveikt. “Mēs neesam tālu no sliktākā scenārija. Jāsaka godīgi, sliktākais būtu čempionāta pārtraukšana uz kādu laiku. Tas būtu ļoti sarežģīti, ņemot vērā, ka jau ir bijušas pārceltas spēles, tas kalendārs ir gana blīvs kādai komandai, citai - mazāk blīvs,” saka Kristaps Janičenoks.

Kontinentālās hokeja līgas komandā Rīgas “Dinamo” ar kovidu inficējušies 17 personas, to skaitā spēlētāji un apkalpojošais personāls. Lai gan bija runas par iespējamu visas līgas pārtraukumu, tas šobrīd netiks darīts. Tāpat netiks pārtraukts Latvijas hokeja čempionāts, kur šosezon vairāku inficētu spēlētāju dēļ pārceltas divas "Olimp"/"Venta 2002" spēles. “Cipari, skaitļi un tendence, kas notiek ar jaunā vīrusa paveida izplatību, ir gana kliedzoši un augsti. Gribētos domāt, ka komanda un klubs dzīvo, ievērojot visus ierobežojumus, nopietni attiecas pret ierobežojumiem un noteikumiem, gribētos domāt. Nav signāli, kas liktu domāt, ka čempionātu vajadzētu pārtraukt, dotajā brīdī neatrodamies tajā brīdī, lai domātu par turnīra iepauzēšanu, ir viena komanda, kurai pozitīvo gadījumu dēļ nācies atlikt pāris spēles,” pauž Roberts Pļāvējs, Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs.

Sporta spēļu vai sacensību rīkotājs ir pirmais, kas vērtē apstākļus, konkrētam notikumam - tas drīkst notikt vai nē. Taču Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) neplāno aicināt sacensību organizatorus vai federācijas pārcelt plānotos turnīrus. “No mūsu puses tagad aicināt atcelt? Tāds, protams, nebūs. Mēs prasām valdības noteikumus ievērot, ar šo sasaiste ir ar starptautisko un ārvalstu federācijām, ja sacensības norisinās drošajā vidē, tiek ievēroti visi noteikumi, tad nav pamata tikt atceltiem,” pauž Edgars Severs, IZM Sporta departamenta direktors.

Runājot par skatītāju ierobežošanu sacensībās, ministrijas pārstāvis atzīmē, ka sacensībās atlētu un skatītāju plūsmas nekrustojas.  


Foto: Freepik