Visā Latvijā sākas dzīvnieku aizstāvības akcija "Lapsu tūre"

Šobrīd Latvijā darbojas 10 kažokzvēru audzētavas, kurās kopumā tiek audzēti vairāk nekā pusmiljons jeb 580 tūkstoši dzīvnieku - ūdeles, lapsas un šinšilas. Lai vēlreiz aktualizētu jautājumu par zvēraudzētavu aizliegumu Latvijā, no šodienas, simbolizējot brīvību, savās gaitās pa Vidzemi, Zemgali, Kurzemi un Latgali uzsāk vairākas plīša lapsiņas.

Miķelis, Zuze, Rūdis, Rude un Frīda - biedrības “Dzīvnieku brīvība” rīkotās Lapsu tūres pamatā ir stāsts par pieciem lapsēniem, kuri divu nedēļu garumā simbolizēs tūkstošiem lapsu un citu zvēru, kas šobrīd atrodas šauros zvēraudzētavu būros. Lai arī dzimuši sprostos un nepazīst brīvību un pilnvērtīgu dzīvi dabā, instikti saglabājas, tāpēc atrašanās būros šiem dzīvniekiem ir mokoša.

Kļūt par lapsu sargiem, vienu dienu pavadot kopā ar kādu no piecām lapsiņām, akcijai bija pieteikušies vairāk nekā 300 Latvijas iedzīvotāju. Akcijas laikā brīvprātīgais lapsas sargs nofotografē vai iemūžina video viņas prieku par iegūto brīvību un citus kopīgos piedzīvojumus, kam ikviens var sekot līdzi Instagramm speciāli izveidotā kontā - Lapsu tūre.

Kažokzvēru audzēšanas aizliegums aktualizēts jau kopš 2013.gada, kad biedrība “Dzīvnieku brīvība” pirmo reizi publicēja videomatēriālus par situāciju kažokzvēru fermās. Biedrības pārstāve piebilst, tam sekoja pirmā Latvijas iedzīvotāju iniciatīva ar 11 tūkstošiem parakstu platformā “Manabalss.lv”, taču Saeimā to neatbalstīja. Tikmēr šobrīd petīcijā par zvēraudzēšanas aizliegumu savākti jau 27 tūkstoši parakstu.