Visā Latvijā zied Ukrainai stādītās saulespuķes

No vienas puķes piemājas dārzā līdz pat hektāriem lieliem saulespuķu laukiem. Tā var raksturot akciju, kas aizsākās maija sākumā, aicinot iedzīvotājus Latvijā savos dārzos stādīt saulespuķes, tādējādi simboliski atbalstot kara plostīto Ukrainu. Pateicoties vietējo iedzīvotāju atbalstam, tagad Latvijā plaši uzziedējis Ukrainas simbols.

Ikšķiles “Paleju” mājas krāšņi zied saulespuķu lauks. Saimniece Amanda Dana Stugle stāsta - šogad tas jo īpaši lolots, simboliski atbalstot Ukrainu cīņā par savas valsts brīvību. 

Vasaras sezonā viesos uzņemtas arī ukraiņu ģimenes, kas vēlāk arī sociālajos medijos dalījušās ar saulespuķu bildēm. “Lielākā daļa cilvēku jau noteikti dosies atpakaļ uz savām mājām. Un tad mūsu dārza apmeklējums varbūt būs kaut kāda daļa no tā, ko viņi atcerēsies vispār par Latviju kā tādu. Tāpēc gribas, lai viņi noķer to mūsu foršo sajūtu. To sirsnību, lai pēc tam arī par Latviju atceras kaut ko foršu,”saka Amanda.

Saulespuķes šogad priecē ne tikai piemājas dārzos, bet arī pilsētvidē. Piemēram, kādu saulespuķu dobi vēl maija mēnesī, noslēdzot skolas sezonu, stādījuši Ikšķiles vidusskolas skolēni. Turklāt, iestādot saulespuķes, bērni Ukrainai labās domas veltījuši arī klusuma brīdī. 

Kā ReTV stāsta Tatjana, kas kopā ar vecākiem uz Latviju atbraukusi no Ukrainas pilsētas Severodoņeckas, akcijā iesaistījusies arī viņas mamma, kas kopā ar vietējiem iestādījusi saulespuķes pie Rembates pansonāta ēkas, kas uz laiku ir ģimenes mājvieta. Tatjana norāda, lai ar simboliski, bet dalība akcijā parāda cilvēka nostāju. “Tas ir tāpat, kā mēs atbraucām uz valsti. Mēs, kā nu mums sanāk, tomēr mācāmies latviešu valodu. Arī simbosliki. Lietošu vai nē, es nezinu, kā dzīvē būs, bet tā ir cieņa valstij.”

Saulespuķu ziedēšanas laiks Latvijā ir līdz pat rudens salnām. 


#SIF_NVZ2022