Visdrošākā vieta ir mājās. Kā rīkoties kara gadījumā

Aizsardzības ministrija uzsākusi informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”. Tās mērķis ir veicināt gatavību krīzes gadījumiem un skaidrot, kā rīkoties dažādās neparedzētās situācijās.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā aktuāls kļuva jautājums, ko darīt krīzes situācijās? Kā pirmo Aizsardzības ministrija izstrādāja bukletu “Kā rīkoties krīzes situācijā”, kurā aprakstīts, kas nepieciešams un kā salikt somu72 stundu izdzīvošanai ārkārtas apstākļos. Tagad Aizsardzības ministrija izstrādājusi rokasgrāmatu “Kā rīkoties kara gadījumā”. Aizsardzības ministrijas preses nodaļas vadītājs Roberts Skraučs: “Patiesībā tās izmaiņas ir lielākas nekā tikai jaunāks buklets. Pirmkārt, ir papildināts jau līdzšinējais 72 stundu buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kas ir informatīvs materiāls par gatavību jebkādām krīzes situācijām. Balstoties uz Ukrainas pieredzi, sadarbībā ar kolēģiem ir izstrādāta krietni plašāka rokasgrāmata, kā rīkoties tieši kara gadījumā. Šie informatīvie materiāli viens otru papildina.”

Jaunajā rokasgrāmatā, kas būs pieejama ziņu portālā “Sargs.lv” uz gandrīz 100 lappusēm, aprakstīts, kā rīkoties un kas nepieciešams, ja kara gadījumā pazūd elektrība, internets un citas ikdienā ierastās lietas. Jaunā rokasgrāmata akcentē, ka visdrošākā vieta ir mājās. Skraučs: “Līdz šim esam runājuši par 72 stundu somu, taču tā nav īstā pieeja. Cilvēkiem tas uzreiz asociējas ar bēgšanu, došanos kaut kur.”

Ministrijā norāda, ka jaunajā rokasgrāmatā vēl vairāk kā līdzšinējā īsajā bukletā akcentēta krājumu veidošana krīzes situācijām, kā arī, piemēram, skaidrots, kā savu mājokli pielāgot kā patvēruma vietu vai arī kā izzināt patvēruma vietas tuvumā savai dzīves vietai. Informatīvās kampaņas noslēgumā 15. jūnijā 14 lielākajās pilsētās notiks Nacionālo bruņoto spēku organizēti informatīvie pasākumi, kuros ikviens iedzīvotājs varēs pārbaudīt savas zināšanas par gatavību krīzes situācijām un to pārvarēšanu.


Foto: štvrsž. Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija; ilustratīvs