Visu vasaru Latvijā notiks "Garšu cīņas"

Jau otro gadu Pavāru klubs un tā biedri piedalīsies projektā "Garšu cīņas", veidojot tradīciju tikties ar Latvijas pilsētu iedzīvotājiem un viesiem kulinārijas svētkos. “Mēs ar prieku dalīsimies ar receptēm un pieredzi. Mēs esam priecīgi satikt kolēģus un viesus pēc ilga pārtraukuma, izgaršojot Latviju un radot svētku sajūtu laikā, kad mums visiem tas ir tik ļoti nepieciešams,” stāsta Latvijas Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova.

 "Garšu cīņās" piedalīsies šefpavāri no labākajiem Latvijas restorāniem - "Barents", "Entresol", "3 pavāri" un citi garšu meistari. 28.maijā , kad notiks cīņu atklāšana, gatavos šefpavāri Kaspars Jansons ("Kūkotava"), Ivans Šmigarevs ("Barents"),  Ina Poliščenko ("Gemoss"), Reinis Černajevs ("White house") un Pāvels Skopa ("3 pavāru restorāns"). Jāpiebilst, ka katrā pilsētā pavāru komandas sastāvs mainīsies, radot arvien interesantāku garšu cīņu iznākumu. 

Pirmās no piecpadsmit šīs vasaras pavāru sacensībām norisināsies jau 28. maijā. Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā, pilsētas svētkos. Latvijas labākie pavāri dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs un izaicinās viens otru, 25 minūtēs radot piecas lieliskas maltītes. Vakarā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt grupas "Instrumenti" koncertu. 

28.maijā "Garšu cīņas" norisināsies arī Kurzemē, Kandavas svētkos (Kandavas promenādē). Pasākumā piedalīsies Andrejs Botikovs, Kārlis Mugins, Roberto Meloni, pavāre no Brazīlijas – Vanessa Rufino un Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova. "Garšu cīņas" Kandavā vadīs Valters Krauze.

Projekta radošās komandas pārstāve Inese Vīcupa norāda: "Festivāla galvenais mērķis ir iepazīstināt pasākuma apmeklētājus ar Latvijas restorānu kultūru un tiem cilvēkiem, kas to veido, kā arī popularizēt ēdienu gatavošanas mākslu visā Latvijā. Īpaši vēlamies izcelt vietējos produktus un izejvielas, tādējādi veicinot restorānu un vietējo ražotāju ciešāku sadarbību."

Visas vasaras garumā pasākums "Garšu Cīņas" norisināsies arī citās Latvijas pilsētās: 4.jūnijā Dobelē, 11.jūnijā Ikšķilē, 22.jūlijā Valmierā, 23.jūlijā Aucē, 6.augustā Ventspilī, 7.augustā Rēzeknē.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.  


Foto: Freepik