Zasā tuvākā aptieka 30 kilometru attālumā

Jau vairākas nedēļas Jēkabpils novada Zasā nestrādā vienīgā aptieka. Iedzīvotājiem tuvākā vieta, kur iegādāties medikamentus, ir Jēkabpils, kas atrodas vairāk nekā 30 kilometru attālumā. Pašvaldībā skaidro, ka situācija radusies farmaceita trūkuma dēļ un sola situāciju risināt.

Pēc Zasas iedzīvotāju pieprasījuma Jēkabpils novada domes vadība bija ieradusies vietējā Tautas namā uz tikšanos. Zasiešiem bija daudz jautājumu pašvaldībai, bet galvenais uztraukuma iemesls – vietējās aptiekas aizvēršana. Iedzīvotājiem jau vairākas nedēļas jāmēro ceļš uz Jēkabpili, lai iegādātos medikamentus.Mēs nezinājām, ka aptieka pārtrauks savu darbību. Veciem cilvēkiem kādas pensijas ir, tādas ir. Inese – farmaceite – mums zāles nedeva visas uzreiz, visam mēnesim, iedeva pa 10 tabletēm, par kādu naudu cilvēki varēja iegādāties. Tagad mums ir ļoti lielas problēmas, protams. Nākas braukt uz Jēkabpili. Un tas jau nav tā, ka tu aizbrauc un tūlīt atbrauc. Tev ir gandrīz pusdiena jāvelta tam, lai tu aizbrauktu pēc zālēm. Plus vēl papildu izdevumi,” stāsta Anita, Zasas iedzīvotāja.

Zasas aptieka ir kapitālsabiedrība, kuras kapitāla daļas simtprocentīgi pieder Jēkabpils novada pašvaldībai. Šobrīd notiek process, kura laikā aptieka tiks nodota atsavināšanai. “Šobrīd ir sniegti atzinumi par to, ka iesaistāmies saimnieciskajā darbībā un mums būtu jāatdod šī darbība privātuzņēmumam, jo interese ir. Mēs esam veikuši vienu izsoli – nebija intereses. Otru izsoli... Ir ziņots, ka aktīvu pārdošanā ir pārāk liela cena paprasīta, tāpēc nav bijusi interese. Uz beidzamo izsoli, nokavējot iesniegšanas brīdi, ir iesniegts viens piedāvājums, bet šai izsoļu procedūrai nevajadzēja aizvērt aptieku. Aptiekai bija jāstrādā katru dienu, kā tā strādāja līdz šim,” saka Raivis Ragainis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs.

Iemesls, kādēļ aptieka tomēr tika aizvērta, ir farmaceites aiziešana no darba. Šobrīd vietā tiek meklēts cits darbinieks ar atbilstošu farmaceita sertifikātu. Raivis Ragainis: “Ir saņemts viens pieteikums, ka būtu gatavi nākt un strādāt, bet ir notikusi kaut kāda ne visai patīkama situācija, kas lika šim cilvēkam lūgt mums iespēju mazliet vēlāk pieteikties, jo šobrīd viņa nevar uzsākt darbu."

Vietvarā pauž cerību, ka jaunais darbinieks drīzumā varēs uzsākt strādāt un aptieka tuvākā mēneša laikā atkal vērs durvis klientiem. Pašvaldības vadība sola, ka arī pēc atsavināšanas uzņēmums turpinās strādāt, jo par iespēju pārņemt aptieku interesi ir izrādījuši vairāki uzņēmēji.


Foto: Freepik