Zelenskis ANO Drošības padomē apsūdz Krieviju noziegumos pret cilvēci

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien apsūdzēja Krieviju noziegumos pret cilvēci, ar video zvana starpniecību uzrunājot ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi, kas tika sasaukta pēc Krievijas raķešu triecieniem Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai. 

Zelenskis paziņoja, ka Krievija nav pasaulei piedāvājusi neko, ja neskaita teroru, destabilizāciju un dezinformāciju. Plašas Ukrainas teritorijas ir palikušas bez elektrības pēc jaunākajiem Krievijas raķešu triecieniem.

Ukrainas armija ir paziņojusi, ka trešdien uz Ukrainas teritoriju tika izšautas 67 raķetes, no kurām 51 izdevās notriekt. Kiijivas virzienā vien tika raidītas 30 raķetes.

Krievijas uzbrukumos Ukrainai trešdien gājuši bojā vismaz 10 cilvēki, bet vairāk nekā 30 tika ievainoti.

ASV Baltais nams pirms ANO Drošības padomes sēdes paziņoja, ka šiem Krievijas triecieniem nav militāras jēgas un to galvenais mērķis ir "ukraiņu vīriešu, sieviešu un bērnu nāves gadījumu skaita un ciešanu palielināšana". Vašingtona arī paziņoja, ka apšaudes palielina avāriju risku reģiona atomelektrostacijās.

Zelenskis, vēršoties pie ANO Drošības padomes dalībvalstīm, kārtējo reizi uzsvēra ukraiņu "miera formulas" svarīgumu un aicināja piešķirt Ukrainai nepieciešamās mūsdienīgās un efektīvās pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Viņš arī sacīja, ka Ukraina ierosina ANO Drošības padomei pieņemt rezolūciju, kas nosoda jebkādas enerģētiskā terora formas. "Ir nepieciešama visu, kas atbalsta ANO Statūtus, reakcija. Ir nepieciešams garantēt drošību Ukrainai, Eiropai un visām tautām, kas cieš no šīs agresijas sekām," uzsvēra Zelenskis.


Foto: Freepik