Zelenskis: Eiropa nav vieta Krievijas slepkavu un viņu atbalstītāju pastaigām

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savā videouzrunā otrdienas vakarā atbalstīja aicinājumus aizliegt tūrisma vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, paziņojot, ka Eiropa nav vieta Krievijas slepkavu un viņu atbalstītāju pastaigām.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pagājušajā nedēļā vienojās apturēt 2007.gada līguma darbību par atvieglotās vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem, un tas nozīmē, ka krievu vīzu pieteikumi tiks izskatīti ilgāk un viņiem vīzas saņemšana maksās dārgāk. Eiropas Komisija (EK) otrdien iepazīstināja ar jauno vīzu izsniegšanas kārtību Krievijas pilsoņiem.

Zelenskis atzīmēja, ka tas vēl nav pilnīgs vīzu aizliegums, bet šis solis jau demonstrē teroristvalsts Krievijas pilsoņiem, ka uz viņiem gulstas noteikta morāla atbildība par savas valsts agresiju pet Ukrainu un Eiropu.

"Nedrīkst mierīgi uztvert to, ka Krievijas propagandisti līdz šim laikam var atrasties Eiropas valstīs un katru dienu melot reportāžās un ziņojumos no Eiropas valstu galvaspilsētām. Melot Eiropā! Pazemot Eiropu! Un turklāt atrasties Eiropā. Tas ir absurds, kuru vajag nekavējoties izbeigt,"  paziņoja Zelenskis. 


Foto: ZUMA PRESS/SCANPIX