Zelenskis uzaicinājis Masku apmeklēt Ukrainu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien kritizējis ASV miljardiera Īlona Maska ierosinājumu noslēgt mieru ar Krieviju un uzaicinājis viņu apmeklēt Ukrainu.

Masks oktobrī savā tviterkontā ieteica savu variantu "miera līguma" noslēgšanai starp Ukrainu un Krieviju. Viņš pauda uzskatu, ka Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās nepieciešams sarīkot atkārtotas "vēlēšanas" ANO kontrolē. Masks rakstīja, ka Krievija aizies no šīm teritorijām, "ja tāda būs cilvēku griba".

Masks arī pauda, ka Krima ir Krievijas daļa, "kā tas bijis no 1783.gada", jo pussala esot nonākusi Ukrainas sastāvā Ņikitas Hruščova kļūdas dēļ. Viņš arī ierosināja Ukrainai atjaunot ūdens piegādes Krimai un iegūt neitrālas valsts statusu.

Masks arī ierosināja aptauju ar jautājumu, vai Donbasā un Krimā dzīvojošo cilvēku gribai vajadzētu izlemt to, vai viņi ir "Krievijas vai Ukrainas sastāvā". Viņš arī paziņoja, ka Krievijā ir trīsreiz vairāk iedzīvotāju nekā Ukrainā, tāpēc Ukrainas uzvara totālā karā pret Krieviju ir maz ticama.

Laikraksta "The New York Times" organizētā pasākumā Zelenskis video uzrunā trešdien kritizēja Maska ierosinājumu, norādot, ka viņam vajadzētu apmeklēt Ukrainu.

"Ja vēlaties saprast, ko Krievija šeit ir izdarījusi - atbrauciet uz Ukrainu un Jūs pats redzēsiet," sacīja Zelenskis.

"Un tad Jūs man pateiksiet, kā izbeigt šo karu, kas to sāka un kad tas var tikt izbeigts," viņš piebilda.

Masks oktobrī tviterī sāka aptauju, aicinot savus 100 miljonus sekotāju balsot par viņa ierosinājumu. Zelenskis uz to atbildēja ar savu aptauju, jautājot tvitera lietotājiem, kurš Masks viņiem patīk labāk - tāds, kas atbalsta Ukrainu, vai tāds, kas atbalsta Krieviju.


Foto: AFP/Scanpix