Zemessargi gatavojas militārajām mācībām "Zobens 2020"

Septembra izskaņā Vidzemē norisināsies šī gada lielākās Zemessardzes mācības “Zobens 2020”. Tām zemessargi gatavojas jau vairākas nedēļas. Līdztekus prasmēm evakuēt ievainotos un sniegt pirmo palīdzību, karavīri attīsta kaujas iemaņas, izspēlējot mācību scenārijā paredzētos taktiskos vingrinājumus.

Gatavojoties ienaidnieka uzbrukumam, zemessargi mežā ierīko taktiskos slēpņus. Viņu uzdevums - sagaidīt un atvairīt uzbrucēju, apturot pretinieka tālāku kustību.

Kā atzīst Zemessardzes 22.kājnieku bataljona vecākais zemessargs Egils Dziļums: “Mācības ir ļoti interesantas, man patīk pašam. Šajā gadā esmu ļoti aktīvs, uz katrām esmu bijis mācīties. Un ienaidnieku pusē vismaz tā loma kā ienaidniekam.”

Slēpņu un pretslēpņu taktika un ienaidnieku apturēšana ir viens no vingrinājumiem, kas būs jāveic šī gada lielākajās Zemessardzes mācībās “Zobens 2020”. To laikā zemessargi dosies arī patruļās un reidos, ierīkos novērošanas posteņus un veiks citus uzdevumus.

Zemessardzes 22.kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins: “Mācībām lielais scenārijs ir konvencionāls iebrukums, kad kāda nedraudzīga kaimiņvalsts ir nolēmusi ieņemt Latvijas teritoriju, pa ceļam virzoties uz Rīgu. Šeit mēs mēģinām samazināt viņu ātrumu, novirzīt viņu kustību, traucējot virzīšanos uz mūsu valsts galvaspilsētu.”

Mācībās piedalīsies ap 1000 Vidzemes brigādes zemessargu un karavīru. Uzdevumus viņi veiks plašā teritorijā, kas aptver septiņus novadus. Par kaujas lauku pārtaps pilsētvide, meži un pļavas.

Vilnis Pavlovičs, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona virsseržants: “Zemessargs nevar domāt standarta rāmī, kā tas ir grāmatā rakstīts. Kā vienmēr esmu teicis, mēs esam pārāk maza tauta, lai mēs būtu dumji. Mums jābūt gudriem, izdomu bagātiem, atraktīviem, lai pretiniekus pārsteigtu jebkurā vietā un brīdī.”

Mācības “Zobens 2020” būs atskaites punkts, kas parādīs zemessargu vienību spējas pildīt valsts aizsardzības uzdevumus.