"Zemnieku saeima": martā svaigpiena iepirkuma cena ir sākusi atkal pieaugt

Martā svaigpiena iepirkuma cena ir sākusi atkal pieaugt, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa norādīja, ka piena cena marta pirmajās dienās ir atkal sākusi pieaugt. "Ļoti ceram, ka tas varētu nozīmēt, ka mēs varēsim runāt par īslaicīgu cenas kritumu, nevis tiešām par krīzi," teica Dzelzkalēja-Burmistre.

Vienlaikus viņa arī uzsvēra, ka piena cenas pieaugums saimniecībām ir atšķirīgs, un to ietekmē tas, kam piens tiek piegādāts.

Pēc Dzelzkalējas-Burmistres teiktā, piena cenas amplitūda šobrīd Latvijā ir ļoti liela - no 22 līdz 46 centiem par litru piena.

Tāpat "Zemnieku saeimas" pārstāve atzīmēja, ka piensaimniekiem vēl labā atmiņā ir iepriekšējā piena krīze, kad cena pusgadu vai pat ilgāk bija ļoti zema, bet šādā situācijā saimniecībām ir grūti izdzīvot.

"Problēma mums ir sena. Baltijā mēs saražojam pienu vairāk, nekā patērējam. Mums ir jāeksportē, bet diemžēl produkti, kurus mēs eksportējam, ir vairāk industriālie produkti, lētāki produkti, tāpēc piena cena šeit visu laiku ir zemāka nekā vidēji Eiropā. (...) Kamēr mēs netiksim ārā no šiem industriālajiem, lētajiem produktiem, kamēr mēs neatradīsim jaunus, stabilus eksporta tirgus, krīzes Latvijas piensaimniecībā ir un būs," teica Dzelzkalēja-Burmistre.

"Zemnieku saeima" ir 1999.gadā dibināta nevalstiskā organizācija, kuras biedri ir Latvijas lauksaimniecības un dārzkopības produkcijas audzētāji un ražotāji. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses un stiprināt Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju.


Foto: Freepik