Zemūdens drons turpina meklēt jūrā nogrimušās lidmašīnas atlūzas

Latvijas Jūras spēki turpina meklēšanas darbus vietā, kur svētdien netālu no Ventspils jūrā iekrita un nogrima privātā pasažieru lidmašīna. Meklēšanas darbiem šodien piesaistīts arī zemūdens drons - iekārta, ar kuru ikdienā militāristi meklē jūrā nogrimušas mīnas.

Baltijas jūrā meklēšana turpinās kopš svētdienas. Atrastas lidmašīnas atlūzas, dažādi priekšmeti no salona, kā, piemēram, krēsla fragmenti. Atrastas arī cilvēku ķermeņa daļas. Nacionālo bruņoto spēku Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Pēteris Subbota: “Īsi pirms saulrieta mēs sākām atrast, iespējams, cilvēku ķermeņa daļas, ko nodevām kriminālpolicijas pārstāvjiem Ventspilī, arī šobrīd mūsu patruļkuģis vēl patrulē operācijas rajonā, ļoti pieļaujama iespēja, ka vēl kaut kas atradīsies - kādi līdzīga rakstura atradumi būs.”

Valsts policijā pēc šī atraduma saņemšanas uzsākts kriminālprocess, glābēju atrastajām cilvēka ķermeņa daļām tiks veikta ekspertīze. Dienas pirmajā pusē no Jūras spēku Liepājas bāzes notikuma vietā tika nogādāts un meklētāju rīcībā nodots zemūdens drons. Pēteris Subbota: “Šī iekārta, ko mēs dēvējam par robotu, ir autonomi vadāma iekārta, kas pamatā ikdienā tieši mums ir paredzēta mīnu meklēšanai uz jūras gultnes. Un tieši šīs meklēšanas operācijā mēs ar to centīsimies atrast lidmašīnas detaļas vai kādas lielākas korpusa daļas. Ar šo ierīci cilvēku ķermeņus nemeklē, ar šo ierīci meklē metāliskus objektus.”

Optimistiska scenārija gadījumā pastāv iespēja vienas diennakts laikā pāmeklēt aptuveni vienu kvadrātjūdzi. Pēc tam meklēšanas areālu paredzēts paplašināt, turpinot darbu pat divas vai trīs nedēļas. Negadījuma iemeslus un pārējos apstākļus saskaņā ar Subbotas teikto izmeklēs vai nu Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, vai arī, iespējams, kāda ārvalstu iestāde. Jau vēstīts, ka Baltijas jūrā svētdienas, 4. septembra vakarā, netālu no Ventspils avarēja privāta, Austrijā reģistrēta pasažieru lidmašīna "Cessna 551" ar četriem vienas ģimenes locekļiem.#SIF_NVZ2022