Ziemas aktivitātes Skrundas novadā

Ņemot vērā, ka ziemīgie laikapstākļi turpina ikvienu iepriecināt, Skrundas novada aktīvie iedzīvotāji īsteno lielākas un mazākas ieceres ziemas prieku baudīšanai. Jaunmuižas iedzīvotājs Ģirts Miezītis kopā ar domubiedru uz vietējā dīķa īstenojuši sen lolotu ieceri par reiz bērnībā piedzīvotajiem ziemas priekiem. 

Jaunmuižas iedzīvotājs Ģirts Miezītis stāsta, ka tika veikti vairāki urbumi, lai zinātu, ka ledus ir pietiekami drošs. Tam vajagot spēcīgu cilvēku, kur ir silti jāsaģērbjas.

Atsaucība, lai izmēģinātu jaunumu, esot bijusi liela. Turpat uz dīķa arī izveidota vieta, kur trenēties slidošanā.

Ģirts Miezītis pauž, ka esot laukums, kur nelielā skaitā varot uzspēlēt hokeju – vienas ģimenes, divas. Tur arī trenējoties kaimiņu puikas. Katru vakaru ir kāds, kurš tur pabraukā. Viņš piemin, ka bērnus esot grūti no mājām “dabūt ārā”, jo ir datori.

Arī nīkrācnieks Matīss Timofejevs sarosījies, lai izbaudītu ziemas sniegtās iespējas. Viņš atzīst, ka lielie mīnusi iedrošinājuši doties ārā.

Nīkrāces pagasta iedzīvotājs Matīss Timofejevs stāsta par konkrētu dīķi, kurš ir centrālais – visas dzīvojamās mājas ir blakus. Dažu minūšu laikā var ierasties, iespējams ievērot arī distancēšanos, var sarunāt laikus, cikos iet izbaudīt ziemas priekus.

Skrundā uz Raiņa un Pērkona ielas krustojuma ierīkota slidotava, kas pieejama ikvienam ziemas baudītājam. Skrundas novada sporta organizators Kārlis Kliemanis atzīst, ka slidotavas izveidē talkā nākusi Skrundas komunālā saimniecība.

Atgādinām, ka ikvienā vietā jāievēro valstī noteiktie ierobežojumi, esot atbildīgiem vienam pret otru.


Foto: Pixabay.com