Ziemassvētki Talsu novada skatlogos

20 dalībnieki pieteikušies konkursam "Ziemassvētki Talsu novada pilsētu skatlogos". Valdemārpilī un Stendē katrā pa diviem dalībniekiem, bet Sabilē aktivitāte gan lielāka - Ziemassvētki uzburti sešās vietās. Viena no tām ir senioru centrs "Kalme”. Viņi savu sētu rotā katru gadu, tādējādi radot prieku gan iemītniekiem, gan garāmgājējiem.

Senioru centra "Kalme" vadītāja Maija Dubro pauž, ka vecs cilvēks esot kā mazs bērns – patīk, ka svētkus sagaida spoži. Viņai šķiet, ka lampiņas nerada tikai spožumu, bet arī siltumu. Par dekorācijām tiek stāstīts, ka tās katru gadu nemainās, taču tiek nopirktas vēl klāt.

Vairāki konkursa dalībnieki savu skatlogu, ieeju ēkā vai tuvāko apkārni rotā arī citos svētkos un dekorācijas maina attiecīgi tematikai. Labiekārtota vienmēr ir teritorija Stendē pie kafejnīcas "Lāsīte", kā arī pie rokdarbu veikaliņa "Rokraksts".

Talsu novada būvvaldes vides dizainere Ildze Ose stāsta, ka konkursa mērķis ir atbalstīt vietējos uzņēmumus, kā arī veicināt izpratni, ka skatlogs var būt kā mārketinga piesaistes objekts. Tiek minēts, ka žūrijas komisijai jau otro gadu ir pozitīvas emocijas, jo ir novērots, ka cilvēki ļoti cenšas. Viņa bilst: “Un kurš cits gan radīs to svētku atmosfēru, ja ne mēs paši?”

Talsu pilsētā tika vērtētas desmit vietas, taču, jāsaka, ka tas ir mazāk nekā pērn. Īsto svētku burvību vairākās vietās var izbaudīt tikai vakarā, jo izmantoti ir gaismu objekti. Protams, citviet var arī piestāt un uzņemt fotogrāfijas, jo pie rotājumiem patiesi piedomāts.

Pagājušā gadā konkursā piedalījās ziedu un dāvanu salons "Krokusiņš". Viņi bija domājuši, ka šogad savu dalību nepieteiks, taču vēlāk mainījuši savas domas. Salona floriste stāsta, ka pandēmijas laikā cilvēki staigā drūmi – nav iespējams redzēt ne smaidus, ne prieku. Viņi ir vēlējušies durvju priekšu izveidot gaišāku, tādējādi cilvēkiem radot prieku. Stāstīts tiek, ka dekorācijas cenšas mainīt uz katriem gadalaikiem, kā arī konkrētiem svētkiem.

Elitas Blumbahas skatlogs katru adventi piedzīvo pārmaiņas. Viņai patīk mainīt rotājumus, lai garāmgājējiem ikreiz būtu kāds pārsteigums. Tiek pausts: “Es redzu, ka cilvēki ieskatās logos, autobraucēji samazina ātrumu, viens otrs pat pamāj pretī, redzot mūs noformējot skatlogu. Tas ir prieks visiem - ne tikai man, bet arī iedzīvotājiem.”

Lai gan konkursa dalībnieku ir mazāk, vides dizainere Ildze Ose saka, ka Ziemassvētku sajūtu, pastaigājoties pa Talsiem un arī citām vietām novadā, sajust varot.