Ziemassvētkos plīsušas caurules dēļ paliek bez siltuma

Viesītē Ziemassvētkos daudzi iedzīvotāji dabūjuši salt. Vienam no katlu mājas apkures katliem bija radies bojājums, kura dēļ apkure Viesītē uz nepilnām divām dienām tika nodrošināta minimālajā režīmā. Mēneša laikā tā bija jau otrā avārija Viesītes katlu mājā.

Viesītes katlu māja nodrošina siltumenerģiju gan pilsētas daudzdzīvokļu mājām, gan iestādēm. Ikdienā apkurei tiek izmantots šķeldas apkures katls, bet pirmajos Ziemassvētkos tā darbība tika apturēta, jo plīsa ūdens sildāmā katla caurule. “Pārtraucās ūdens uzsildīšana. No sistēmas nedaudz izplūda ūdens. Operatīvi tika novērsta avārijas vietas lokalizācija, atkārtoti uzpildīts ūdens sistēmā un palaisti malkas katli. Apkure nodrošināta ar malkas katliem – nedaudz zem temperatūras grafika, kas ir ikdienā,” norāda Māris Blitsons, Viesītes komunālās pārvaldes valdes loceklis.

Malkas katli parasti tiek izmantoti vienlaikus ar šķeldas katlu gadījumos, kad ārā ir ļoti auksts – gaisa temperatūra ir vismaz mīnus 20 grādi. Ja šķeldas katla darbība ir pārtraukta, ar malkas katliem vien var nodrošināt tikai minimālo temperatūru telpās. Iedzīvotāji sociālajos tīklos sūdzējās, ka istabās ir 19 grādi. Uzņēmumā gan skaidro, ka šāda situācija bijusi tikai aptuveni 30 stundas, kamēr darbinieki salaboja plīsušo cauruli. Tagad šķeldas katls atkal darbojas ar pilnu jaudu. Māris Blitsons: “Katru gadu veicam katlu mājas iekārtu apkopi, remontus. Katru gadu tie tiek pārbaudīti. Tiek veikta katlu ekspertīze, bet šķeldas katls ir ļoti vecs, no 1995.gada.”

Viesītes katlu mājā tā bija jau otrā avārija mēneša laikā. Nesen šķeldas katlam jau radās viens bojājums, kura dēļ arī bija traucējumi siltumenerģijas ražošanā. Māris Blitsons: “Tas viens plīsums bija vienā vietā, nākamais plīsums – blakus. Teorētiski  pēc kaut kāda laika atkal var būt caurules plīsums citā vietā, jo šajā iekārtā ir ap 160 cauruļu.”

Viesītes komunālajā pārvaldē sola meklēt iespējas iegādāties jaunu šķeldas katlu, bet, ņemot vērā, ka šobrīd daudzi siltumenerģijas ražotāji vēlas pāriet uz biomasas kurināmo, nav zināms, cik ilgi vēl vajadzēs iztikt ar veco katlu.