Ziemassvētku vecīša aicinājums

Ventspilī sarosījās uzņēmēji pandēmijas sarežģītajā laikā. Ziemassvētku vilcieniņš, kas brauca pa pilsētas ielām ar Ziemassvētku vecīšiem, negaidīti pārsteidza ventspilniekus. Jolanta Vanaga stāsta, ka, ievietojot sociālajos medijos bildes, esot bijis “sprādziens” – visiem tik ļoti iepaticies, ka nolēmuši turpināt.

Ziemassvētku vecīša aicinājumu draugu grupa jūt sevī piekto gadu. Kā teic paši idejas autori, sākotnēji tā bijusi kora dalībnieku mirkļa iegriba, kam pēcāk pievienojušies draugi un paziņas. Bija nepieciešams savlaicīgi pirkt tērpus, gatavot garumus bērniem.

Ja pagājušajā gadā Ziemassvētku vecīšu grupa vizinājās pa Ventspili svētku vilcieniņā, tad šogad nācās ņemt vēra valsts noteiktos ierobežojumus. Jolanta Vanaga pauž: “Sacepam piparkūkas, dāvājam bērniem, bērni skaita pantiņus. Attālināti. Pašreiz ir tā, ka kāds pieaugušais skrien klāt: Ā! Vecīti! Es gribu Tevi apkampt!' Divu metru distance ! Ha! Ha!'

Pirms gada šajos tērpos vecīši bija aprūpes namos, taču pandēmijas laikā tika pieklauvēts pie bērnu logiem, kā arī smaidīts un māts.

Runājot par Ziemassvētku prieku, kāds stāsta: “Ir bijis tā: brauc mašīna, diezgan biezs bembis. Apstājas pie krustojuma un izlec tāds trīsdesmitgadīgs džeks: vecīši!! Vecīši!! Var nofilmēt!?'”

Uz Ziemassvētku vecīšu grupu, kas izbrauc katru brīvu mirkli savā brīvajā laikā, reaģē visu vecumu pilsētnieki: māj, signalizē, svilpj un fotogrāfē. Vecīši nepārstāv ne biedrību, ne organizāciju. Tie nav apmaksāti un nav profesionāli aktieri. Tie ir cilvēki, kas jau daudzus gadus sevī jūt Ziemassvētku vecīša aicinājumu.