Ziemassvētku vecītis ar palīgiem uzbur svētku sajūtu Bērnu slimnīcas pacientiem

Šodien, 22. decembrī, Bērnu slimnīcas Torņakalna un Gaiļezera novietnē viesojās Ziemassvētku vecītis ar palīgiem. Jautrie tēli – pats vecītis, dziedošais zaķis, sniegavīrs Olafs un piparkūku vīriņš – sniedza muzikālus priekšnesumus, aicināja bērnus rotaļās un nogādāja dāvanas 450 mazajiem pacientiem. Svētku aktivitāte jau vairākus gadus tiek organizēta ar uzņēmuma “Maxima Latvija” atbalstu un uzbur svētku sajūtu kā bērniem, tā viņu ģimenēm un slimnīcas darbiniekiem, kuriem šis laiks jāpavada slimnīcā. 

Jau rīta agrumā Ziemassvētku vecītis ar piparkūku vīriņu, zaķi un sniegavīru Olafu ieradās Bērnu slimnīcas teritorijā. Ziemeļbriežu pajūga vietā lustīgo kompāniju vizināja Ziemassvētku noskaņās izrotāta automašīna, kas reizē darbojās kā skatuve muzikālajiem priekšnesumiem. Mazie pacienti, kas nevarēja doties ārā, tika sveicināti caur palātu logiem, taču daļa no bērniem šogad ļāvās rotaļām ārpus slimnīcas telpām, kas pandēmijas laikā nebija iespējams. Īpaši sagatavotās dāvanas, par kurām parūpējās mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija”, bērni saņēma ar slimnīcas personāla starpniecību. Taču aktīvākie rotaļu dalībnieki papildus saņēma arī saldus pārsteigumus no pašiem svētku tēliem. Ziemassvētku sveicienu un muzikālo priekšnesumu Bērnu slimnīcā palīdzēja nodrošināt radošā apvienība “Pasaku nams”.

“Ģimenes un bērni, kuriem Ziemassvētku gaidīšanas laiks jāpavada slimnīcā, jo īpaši izjūt skumjas un ilgas pēc mājām. Tāpēc ļoti svarīgi viņus iepriecināt un radīt sajūtu, ka svētki nav jāatceļ slimības dēļ. Katrs patīkams pārsteigums ārstēšanās laiku padara par vienu priecīgu atmiņu bagātāku. Esam pateicīgi ilggadējam draugam un atbalstītājam, “Maxima Latvija”, par svētku uzburšanu un rūpēm par visiem mazajiem pacientiem, viņu ģimenēm un slimnīcas personālu,” stāsta Bērnu slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

“Nemainīgi arī šogad, piedzīvojot šo izaicinājumiem pilnu laiku, ir svarīgi parūpēties par bērnu labklājību un labsajūtu un sniegt atbalstu viņu ģimenēm. Ziemassvētki ir laiks, kad ikviens vēlas piedzīvot brīnumu, tāpēc mēs esam sagādājuši šo pārsteigumu Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem un viņu ģimenēm, lai arī slimnīcā pavadītajā periodā ir iespēja noticēt šo svētku burvībai. Esam priecīgi, ka jau sesto gadu pēc kārtas varam dāvināt skaistus brīžus tiem, kuriem tas nepieciešams visvairāk. Vislielāko gandarījumu dod smaidi bērnu sejās un emocijas, kas rodas ieraugot Ziemassvētku vecīti un jautros tēlus, līdz ar to, patiesi vēlamies visi kopā šo tradīciju ievērot arī turpmākajos gados,” uzsver Jānis Beseris, „Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību direktors.