Ziemassvētku vecītis arī pandēmijas laikā pārslogots

Dāvanas un Ziemassvētku vecītis - tas, bez kā nav iedomājami Ziemassvētki. Arī šogad, lai gan pandēmija, darbs Ziemassvētku vecīšiem ir saspringts.

Valmierā sastaptais Ziemassvētku vecītis gan mazus, gan lielus iepriecina jau trīsdesmito gadu. Viņu satiekot, jau sagatavojis konfektes, ar ko pa ceļam apdāvināt mazākos. Pandēmijas laiks savas korekcijas ir ieviesis arī viņam. “Brīžiem esmu virtuāli, daudzas reizes klātienē, vairāk klātienē. Cilvēkiem tomēr patīk, kad Ziemassvētku vecītis ir klātienē. Pa televizoru, virtuālie – ir tā, kā ir. Gribas sataustīt, to prieku izjust,” atzīst Modris Kokins, Ziemassvētku vecītis.

Ziemassvētku vecītis pienākumus sāk pildīt jau laicīgi - no pirmā decembra, bet aktīvākais laiks ir no 21. decembra līdz otrajiem Ziemassvētkiem. “Es dāvāju prieku citiem, līdz ar to iegūstu prieku sev. Cik ir noslogotība, to ir grūti pateikt. Ir, teikšu, pietiekoši daudz darba, lai varētu apciemot bērnu, kuri gaidījuši Ziemassvētku vecīti,” pauž Modris Kokins.

Ziemassvētku vecītis ReTV saka, ka vispatīkamākais ir ieraudzīt laimīgus bērnus. “Skrien pretī, palīdz maisu nest, vienkārši priecīgi, un tad vēl patīk ielīst klēpī un tā mīļi, mīļi samīļot. Tas ir sirsnīgi, protams, ir arī tādi, kuri pirmo reizi redz vecīti, tad ir tā mazliet ar pietāti. Ir dažādi, ir kad sabīstas - visu gadu nav, tad pēkšņi ienāk vecis ar bārdu ar lielu maisu.”

Arī Kaspārs Pūce - zināmākais Ziemassvētku vecītis Latvijā - saka: pandēmijas dēļ nevar apciemot bērnus izglītības iestādēs. “Tikai pie draugiem, pie paziņām var atnākt Ziemassvētku vecītis. Pārējiem visiem viņš vienkārši elementāri kaut kur nozib gar durvīm un atstāj dāvanu maisiņu, kur attiecīgi mājās pašiem ir jānopelna. Tā ir tāda fiziskā nelaime, bet galvenais, lai ir garīgi, visi būtu gaiši, jauki, mīļi un pārmaiņas gaidoši - tas ir pamats.”

Arī trešais aptaujātais Ziemassvētku vecītis Aivars Birzmalis atzīst, ka šogad darba daudz. “Ar darbiem ir tā - daudz. Ir daudz, tikai grūti ir visur izbraukāt, tāpēc, ka tagad jau mēs tik braucam tik tā apciemot visus pa vienam un laukā. Nevar visi sanākt kopā. Mēs visu nevaram paspēt. Nevaram braukt uz lielo pilsētas egles atklāšanu. Viss notiek tādos mazos pulciņos. Šogad ļoti daudz notiek video sveicienā. Man Ziemeļpolā studiju rūķi sataisījuši, mani filmē, tad es arī tādā veidā apsveicu bērnus.”


Foto: Freepik