“Ziņkārīgais Čiekurs. Suņa saimnieka rokasgrāmata” kanālā ReTV

Sestdien, 4.februārī, plkst. 20.30 kanāla ReTV ēterā pirmo reizi tiks pārraidīts jauns raidījums visiem suņu mīļiem – “Ziņkārīgais Čiekurs. Suņa saimnieka rokasgrāmata”, kas vēstīs par daudzpusīgiem jautājumiem, ar ko ikdienā saskaras suņu saimnieki. Tā ir mājas mīluļa audzināšana, veselība, uzturs, fiziskās un mentālās nodarbes, labturība, harmoniskas attiecības un arī labdarība.

Raidījuma galvenie varoņi ir žurnāliste Krista Tuča ar savu suni Čiekuru, kuri kopā dosies pie ekspertiem meklēt atbildes uz daudziem neskaidriem jautājumiem, lai kopdzīve ar mājas mīluli būtu pēc iespējas labāka, pilnvērtīgāka un veselīgāka.

“Čiekuru kucēna vecumā adoptēju dzīvnieku patversmē “Ulubele”, un viņu var dēvēt par īstu COVID laika mājas mīluli. Tā kā šis ir mans pirmais suns, ļoti daudz esam mācījušies šo vairāk nekā divu kopdzīves gadu laikā, taču dažādas video pamācības reizēm rada maldīgu priekšstatu, ka nodrošināt sunim apmācību un labu veselību ir ārkārtīgi viegli, ātri un lēti, bet diemžēl realitātē viss ir krietni vien grūtāk. Arī mums kaut kas ir izdevies ļoti labi, bet kaut kas – ne pārāk,” atzīst raidījuma vadītāja Krista Tuča. Tas arī bijis iemesls, kāpēc vēlējusies veidot informatīvu un izglītojošu saturu, lai īpaši tie saimnieki, kuriem arī nav pārāk lielas pieredzes šajos visos jautājumos, varētu iegūt nozares ekspertu profesionālus un atbildīgus padomus, lai tos izmantotu savā ikdienā un lai kopdzīve ar suni būtu harmoniskāka.

Pirmajā epizodē Čiekurs dosies uzzināt, vai un kā mainīt pastaigu ilgumu ziemas aukstajā laikā un kā iespējams četrkājaino draugu mentāli nodarbināt gan pastaigas laikā, gan pēc tam mājās. Tā kā laikā, kad termometrs stabiņš rāda -10 vai pat -15 grādus, daļai suņu vajadzīgs speciālais apģērbs, Čiekurs devās noskaidrot, kam jāpievērš uzmanība, meklējot piemērotāko jaciņu ziemas spelgonim. Katrā raidījumā būs arī satikšanās stāsts, kad viesosimies pie dažādiem cilvēkiem, kuriem ir mājas mīluļi – suņi un kaķi. Šoreiz uz kopīgu pastaigu aicinājām radio un TV personību Baibu Sipenieci-Gavari un viņas garspalvainos takšus Uni un Oki.

Raidījumu “Ziņkārīgais Čiekurs. Suņa saimnieka rokasgrāmata” no 4. februāra skaties katru sestdienu plkst. 20.30 kanālā ReTV. Aktualitātēm varēs sekot līdzi un dalīties ar jūsu pieredzes stāstiem arī Facebook lapā – Ziņkārīgais Čiekurs.

Raidījums top ar labdarības fonda "Sofi", veterinārās lieltirgotavas "Universitātes Vetfonds", suņu un kaķu barības ražotāja "Almo Nature" draudzīgu atbalstu.


Foto: Matīss Markovskis