Žurnāliste diktofonu nomaina pret lavandām

Pēc gandrīz desmit nostrādātiem gadiem Dobeles novada laikraksta “Zemgale” redakcijā Edīte Bēvalde datoru un diktofonu nomainījusi pret lavandu audzēšanu. Laukiem Edīte pievērsusi arī savu meitu Lindu. 

Edīte Bēvalde ir penkulniece jau vismaz trīs paaudzēs. Daudzus gadus viņas ikdiena aizritējusi laikraksta “Zemgale” redakcijā, bet šoreiz Edīte sagaida uz lauka, kura vienā galā ir lavandas, bet otrā - šogad tik populārās saulespuķes. 

 Pievērsties zemes gabalam, kas līdz šim ticis atdot kaimiņa darbīgajām rokām, Edīte Bēvalde nolēmusi, kad Latvija pirmoreiz izdzirdēja vārdu - kovids. “Žurnālistiem jau tajā brīdī likās, paldies dievam, ka mums ir tas darbs, ka mūs neviens nenoliek uz pauzes, bet tad radās pārdomas. Tā var būt, bet redzu, ka laukos dzīve nevar apstāties, ja nu vienīgi kāda milzīga dabas katastrofa.”

Ņemties ar kartupeļiem, zemenēm vai citiem ierastajiem kultūraugiem Edīte neesot gribējusi, bet atcerējusies, ka redzējusi sižetu par lavandu audzētāju Liepājas pusē. Satikusi gudrus un atsaucīgus cilvēkus, kas palīdzējuši apgūt vismaz mazumiņu nepieciešamo zināšanu un ķērusies “vērsim pie ragiem”.

Edīte smej, ka esot radošais tips, tāpēc biznesa plāna šim pasākumam neesot, bet radošu ideju gan esot daudz. Tā sākusi eksperimentēt ar dabīgo kosmētiku, tagad jau tiekot mēģināts lavandas ziedlapiņas izmantot arī pārtikā. Lavandas laukam un dzīvei laukiem Edīte pievērsusi arī savu pieaugušo meitu Lindu, kura dzīvi galvaspilsētā nomainījusi pret dzīvi Penkulē. “Tā kā es fotogrāfēju, tad man nebija īsti svarīgi atrasties Rīgā. Es braukāju fotogrāfēt pa visurieni, tad pagājušajā ziemā tā nejauši izdomāju sākt liet sveces. Sanāca, ka mēs apvienojām to darbošanos. Un vasarā jau bija gan sveces, gan kosmētika, gan lavandu lauki,” stāsta Linda Bēvalde, fotogrāfe, lavandu audzētāja.

To, ka pametusi galvaspilsētu, Linda nenožēlojot ne mirkli. Arī Edīte daudz labāk jūtoties meklējot un eksperimentējot, vien zināšanas šajā jomā gan noteikti būšot jāpaplašina, bet savienot gadsimtiem senas zināšanas ar mūsdienu iespējām esot tik interesanti.