Eiropas trubadūri

Eiropas trubadūri

Svētdien, 9.maijā 19.00 kanālā ReTV

Ik gadu visas Eiropas Savienības dalībvalstis atzīmē 9. maiju – Eiropas dienu jeb Eiropas dzimšanas dienu. Šogad eiropiešu kopības sajūtu un Eiropas dzimšanas dienas svinības piedzīvosim ReTV raidījumā “Eiropas trubadūri”, kur kopā ar raidījuma vadītājiem Anci Strazdu un Klāvu Melli dosimies aizraujošā ceļojumā pa septiņām Latvijas pilsētām.

Katrā no tām satiksim cilvēkus, kas ar savu darbu, vērtībām, mērķiem un sapņiem iedvesmo, atbalsta vietējos iedzīvotājus, nes sava novada un Latvijas vārdu Eiropā. Limbažos satiksim Inesi Vaivari, kas rūpējas par brīvprātīgo kustību un palīdzības sniegšanu Latvijā un atbalstot kaimiņvalstis; Alūksnes novadā kopā ar veterinārārstu Aldi Drikānu iepazīsim mobilās veterinārārsta prakses ikdienu; Rēzeknē satiksim Valsts robežsardzes koledžas kinologus; savukārt Jēkabpils stāsts mūs iepazīstinās ar talantīgo molekulārās bioloģijas pētnieku Kārli Pleiko. Jelgavas stāsts mūs aizvedīs uz ar mīlestību lolotu ģimenes uzņēmumu “Līgas medus”, kura saimniekiem rūp bioloģiskās daudzveidības un ekoloģiskas saimniekošanas īstenošana, bet no bitēm dosimies pie tehnoloģijām Ventspilī, kur ar savu paveikto mūs iepazīstinās Arnita Damberga, kas ik dienu darbojas Ventspils Digitālajā centrā. Visbeidzot nokļūsim arī Kuldīgas radošajā impērijā, par kuru rūpējas Ilze Supe, tur uzzināsim, kā Eiropas vērtības un pieredze jau itin drīz bagātinās Kuldīgu un visu Latviju. Šie ir stāsti, kas rāda mūsu dažādību, spēku un spēju iestāties vienam par otru, lai kādi būtu laiki.

Eiropas dzimšanas diena nekur pasaulē nav iedomājama bez mūziķiem un viņu priekšnesumiem. Arī “Eiropas trubadūru” ceļojumu bagātinās mūzika. Būsim kopā ar grupu “Labvēlīgais Tips”, grupu “Otra puse” un Antru Stafecku, Aiju Andrejevu un grupu, Mārci Auziņu, Kārli Auzānu, Ralfu Eilandu un Edavārdi, kā arī “Carnival Youth”.

Būsim kopā Eiropas dzimšanas dienas raidījumā “Eiropas trubadūri”, 9. maijā, plkst. 19.00, kanālā ReTV. Eiropas dienu aicina svinēt ReTV un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Publicitātes foto: https://failiem.lv/u/m3cvu8352
Autore: Kristīne Šumska, Eiropas Savienība 2021