MĀKSLA LV

MĀKSLA LV

Piektdienās 21.25 kanālā ReTV

Iespējams, subjektīvākais raidījums par mākslu. Kas ir māksla? Šis ir jautājums, uz kuru meklēs atbildes dziesminieks, komponists, multimākslinieks Mikus Frišfelds.

Pirmā raidījuma tēma ir glezniecība. Skatīsim glezniecību Latvijā caur ninasēti, jutekliski latvisko vidzemnieku Vilhelmu Purvīti, kuram šogad apaļi 150, un koloristiski bagāto mūsdienu, nebaidos šī vārda, klasiķi – Alekseju Naumovu, kurš arī pārstāv Vidzemi. Taču, lai to visu pieredzētu, Mikus dosies uz Kurzemi, kur pats uz savas ādas pārbaudīs – cik grūti ir kļūt par ainavistu, piedalīsies savā pirmajā gleznu izstādē un centīsies noskaidrot citus ne mazāk svarīgus jautājumus. Vai tiešām šie ainavisti ir tik dažādi? Kas mainījies Latvijas ainavā kopš Purvīša laikiem. Un galu galā – kāds smalkmaizītēm Engurē sakars ar mākslu?

Otrā raidījuma tēma ir tēlniecība. Tā kā šis joprojām ir absolūti subjektīvs raidījums, tad skatīsim tēlniecību Latvijā caur pieminekli, kuru mākslas zinātnieks sauc par subjektu nevis objektu. Kurš tas ir? To katrs var jautāt sev, bet mūsu atbilde būs raidījumā. Tad Mikus dosies iedzert tēju uz Kuldīgu, kur apmeklēs pieminekli Ēvaldam Valteram, kurš, pēc Mikus domām, varētu būt bijis gana labs basketbolists. Kāpēc? Atbildes jāmeklē šajā raidījumā. Un galu galā uzzināsim, kurš ir Latvijā labākais sieviešu muguriņu un dupsīšu veidotājs! Jā, tieši dupsīšu!

Raidījuma "MĀKSLA LV" pirmajā sezonā paredzētas 10 epizodes.

Skaties raidījumu portālā ReTV.lv
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par raidījuma saturu atbild SIA "VIDZEMES TELEVĪZIJA"
#SIF_MAF2022