Svētku kūka

Svētku kūka

No 19.decembra otrdienās 20.25 kanālā ReTV

Jauns, spilgts TV un digitālā satura projekts saldummīļiem un dzīves svinētājiem. Vienlaikus projekta ideja ir pateikties darītājiem par labu darbu, jo katra kūka, kas gatavota ar mīlestību, dosies ciemos.

10 epizodes kopā ar izcilu kūku meistari, sava aroda pratēju Ilzi Kupču ievedīs ikvienu krāsainā kūku gatavošanas meistarklasē. Radošums, zināšanas, pieredze un labs piemērs kalpos par iedvesmas avotu ikvienam skatītājam.

Formāta ideja ir ne tikai kūkas meistarklase, bet arī pārsteigums. Epizodes laikā meistarei tiks dots uzdevums - mīkla. Apraksts, kam kūka tiks uzdāvināta. Tā būs sabiedrībā zināma personība, ģimene vai kolektīvs, kam tiks uzdāvināta svētku kūka. Ar kūku dosimies ciemos epizodes noslēgumā.

Kopā ar kūku meistari kā vēstneši dosies līdzi sabiedrībā zināmas personības, kas atbalsta labdarību un palīdzēs novērtēt citu darbu.

Raidījuma vadītāja – Ilze Kupča

Ilze cep kūkas jau ceturtajā paaudzē. Kopš 2011.gada piedalījusies Latvijas kūku konkursos un ieguvusi godalgotas vietas. Piedalījusies kā dalībniece šovos Cepiens, Gandrīz ideālas vakariņas, Vakariņš ar savējiem, La Dolce vita, kā arī trīs gadus sadarbojas ar žurnālu UNA un veido receptes. Piecus gadus sadarbojusies ar hokeja klubu Rīgas Dinamo, bet šobrīd sadarbojas ar Rīgas VEF klubu. Šobrīd Ilzes gardumus var nogaršot Latvijas Nacionālajā operā un Nacionālajā teātrī. 2021.gadā Ilze ieguvusi Gada balvu kā Mārupes novada gada mājražotājs. Kopš 2021.gada iegūtas balvas Latvijas Novada garšas ietvaros - sudraba kvalitātes zīmes kūkām. Ilzēs kūkām un ēdieniem ir kvalitātes zīme, kas iet roku rokā ar profesionalitāti un radošumu.

Ilze Kupča: “Saldi dzīvot neaizliegsi! Kaut ikdienā es cepu daudz kūku un daudz strādāju, es nekad neizmirstu pateikt paldies. Ideja par kūkām un dalīšanos pieredzē ir tas, par ko sen biju domājusi. Bet ideja pateikt paldies tiem, kas dara ko īpašāku, man šķiet ļoti vajadzīga.”

Radījuma idejas autore un producente ir Ingrīda Bondare (IB Media), kura līdz šim veidojusi tādus projektus kā “Esi gardēdis” ar Gundegu Skudriņu, “Dzintara dziesmas” ar Juri Hiršu un Velgu Vītolu, “Es mīlu savu suni” ar Oskaru Leperu un Zigiju, “Mazais Šefiņš” ar Lūkasu, “Zvaigznes ceļo” ar sabiedrībā populārām personībām un citus projektus.

Ingrīda Bondare: “Mana ikdiena paiet, radot saturu un idejas dažādiem reklāmas produktiem un pakalpojumiem. Savukārt TV projekti ir kā medussmaize, kurā var izpausties tik radoši, cik sirds liek. Ideja par kukām ir sena, jo tā kā sen ir iestājies kūku gatavošanas laikmets, gribejās vienreiz rezumēt labākās kūkas un noskaidrot vislabākās receptes. Tā kā es nelasu receptes, kas garākas par 10 rindiņām, tad Ilzes receptūra ir idēala ne tikai man, bet ikvienam. Tās var ne tikai atcerēties, bet ir reāli pagatavojamas un tiek pārbaudītas dzīvē."

"Kuku cepējus vēroju vairākus gadus, un ilgi domāju, ko aicināt uz manas idejas īstenošanu. Reiz pasākumā iepazinu Ilzes “napoleonu”. Bija skaidrs, ka domas lido pareizā virzienā. Patiecoties atbalstītājiem un labai komandai projekts tapis ātri un jau būs skatāms Ziemassvētkos. Ideja par kūkas dāvināšanu ir vienkārša, jo kūkas jau parasti ne tikai cep paši, bet arī dāvina. Tādēļ vēlamies iepriecināt darītājus, kas dara labus darbus. Kūkas nonāks labdarības akcijas rīkotāju, dzīvnieku patversmes darbinieku, slimnīcas personāla, sporta komandas, atbalsta biedrības, ģimenes un citu labu dabu veicēju rokās. Mēs teiksim paldies par darbu sabiedrības labā un ne tikai," saka producente.

Projektā var iesaistīties ikviens! Ja vēlies kādu iepriecināt pateicībā par labi padarītu darbu, pasaki PALDIES un atsūti mums vēstuli par to. Mēs centīsimies to īstenot.

Kontakti:
Ingrīda Bondare, tel. 29622505
[email protected]

Projekts top ar Dancukker, Magmum, Barbora atbalstu.
Producents: IB Media

Publicitātes attēli (foto: Toms Norde)