Trīs kvadrātā

Trīs kvadrātā

Trešdienās 20.00 kanālā ReTV

Vai laikam ir vara pār mākslu? Mārtiņš Vilsons aicina atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā vienas jomas trīs paaudžu zvaigznes.

2023.01.11.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu mākslinieki. Jaunā māksliniece Luīze Rukšāne – par tieksmi pēc reālisma dzīvē un mākslā. Talantīgā Dita Lūse – atklāti par sava talanta noliegšanu. Bet neatkārtojamā otas meistare Ilze Avotiņa neslēps, ka vecmāmiņas godā uzplaukusi vēl košāk.

2023.01.18.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu aktieri. „Dvēseļu puteņa“ jaunā zvaigzne Oto Brantevics par to, kā nejauši nonākt slavas zenītā. Toms Veličko par aktiera profesijas saules un ēnas pusēm. Bet leģendārā Esmeralda Ermale atcerēsies savas skaistākās lomas. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.01.25.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu klasiskās mūzikas pārstāvji. Jaunais talants Aivis Greters par pirmajiem soļiem uz skatuves un autoritātes iemantošanu. Operdziedātājs Jānis Apeinis – kā allaž šarmants un neatkārtojams. Bet leģendārais, pasaulsavenais komponists Pēteris Vasks aizkustinās ar savu vienkāršību. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.02.01.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu burvju mākslinieki. No cik gadiem skatuves dēļus iepazinis jaunais iluzionists Dante? Uz kādiem varoņdarbiem mākslas vārdā bijuši gatavi Dace un Enriko Pecolli? Bet leģendārā cirka māksliniece un ilggadējā Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska atsauks atmiņā zelta laikus. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.02.08.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu baleta mākslinieki. Baletdejotāja Lauma Berga par sāpēm, kas pārvilkušas karjerai trkenu svītru. Baleta zvaigznes dvīņi Dīns un Erlends Ritenbergi atklās aizkatuves noslēpumus. Bet leģendārā baleta prīma Lita Beiris neslēps, ka dīvas tituls viņai glaimo. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.02.15.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu literāti. Jaunā dzejniece Anna Belkovska par to, kas ir mūsdienīga literatūra. Talantīgā rakstniece Baiba Zīle par to, kā ir literatūras pasaulē būt slavenās žurnālistes Monikas Zīles meitai. Bet leģendārā tulkotāja Silvija Brice atklās profesijas aizkulises. Vai laikam ir vara pār skatuves dēļiem?

2023.02.22.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu režisori. Reinis Ūbelis atklās, kā pikantā situācijā gandrīz uzkāpis uz mīnas. Kāpēc Dace Pūce nespēj dzīvot bez kino? Un kuri ir biedējošākie brīži leģendārā režisora Vara Braslas dzīvē? Vai laikam ir vara pār mākslu?

2023.03.01.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu modes mākslinieki. Kāpēc tērpu meistarei Gunai Nebarei svarīgi privāti iepazīt klientus? Nepieradinātās modes guru Bruno Birmanis – kā allaž šarmants un neatkārtojams. Un kā „Rīgas Modes“ zelta laikus atceras kādreizējā modele un modes māksliniece Asnāte Smeltere. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.03.08.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu mūziķi. Kāpēc ģitārista Svena Vilsona sieva sākumā domāja, ka viņš ir neredzīgs? Kāpēc Miks Vilsons ar virtuozo flautas spēli šarmējis govis? Un kāpēc cienījamais ģitārists Jūnijs Vilsons uzskata, ka Maestro viņu tikai piecietis? Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.03.15.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu sporta dejotāji. Uzlecošā zvaigzne Megija Dana Morīte – par mīlu uz deju… un ne tikai. Dejotāja un pedagoģe Signe Veide atklās konkursu aizkulises. Bet leģendārais sporta deju guru Valērijs Mironovs – kā vienmēr šarmants un asprātīgi tiešs. Vai laikam ir vara pār kultūru?

2023.03.22.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu animatori. Monta Andžijevska atklās, cik neticami lēni top viņas māksla. Vilnis Kalnaellis kavēsies atmiņās par saviem ekrāna varoņiem. Bet leģendārā multeņu mamma Roze Stiebra atzīsies, kā ir – sastrādāties ar jauno paaudzi. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

2023.03.29.
Atklāto kultūras sarunu cikla “Trīs kvadrātā” brīvdabas studijā – Latvijā iemīļoti trīs paaudžu komponisti. Jaunā, talantīgā Annija Zariņa par iekļaušanos komponistu aprindās. Atraktīvais Rihards Zaļupe atcerēsies jautrākos piedzīvojumus. Bet Guntars Račs atzīsies, kā top viņa garadarbi. Vai laikam ir vara pār rakstītu vārdu?

Skaties raidījumu portālā ReTV.lv
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Par raidījuma saturu atbild SIA "JUMP Studio"
#SIF_MAF2022