Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) vēsta par milzu krusas graudiem, kas pēdējās stundas laikā krituši Smiltenes novadā. Foto iesūtījuši vairāki iedzīvotāji, un redzamo krusas graudu apjomi ir tik lieli, ka spēj nodarīt būtisku kaitējumu ne vien dabai, bet pat tehnikai un īpašumiem. Tiesa, par postījumiem pagaidām ziņu nav.
Redzamajos foto krusas graudu izmērs mērāms sākot no 3-4 cm diametrā līdz pat 5-6 cm diametrā un pat lielāki. Smiltenes novada Bilskas pagasta Mēru ciema iedzīvotājas Ingas Ceļmilleres fotogrāfijās redzams, ka krusu graudi pat ir teju plaukstas izmērā.
Jau vēstījām, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šovakar ir izsludinājuši visaugstāko – sarkano – brīdinājumu par Latvijas ziemeļaustrumos gaidāmu pērkona negaisu. Brīdinājums ir spēkā no plkst.16 līdz 21, bet pērkona negaiss turpināsies līdz nakts vidum.
Iedzīvotāji minētajās teritorijās ir saņēmuši arī šūnu apraides sūtītos brīdinājumus.

