Skip to main content
Atlasīt pēc reģiona

Rēzeknē notiek bezmaksas ziemas braukšanas nodarbības

9. janvāris 2026
Evika Muizniece, Lauris Aglenieks, Vidzemes televīzija speciāli ReTV

Sarkana automašīna veic manevru uz apsnigušas trases, kamēr fonā to vēro divi instruktori atstarojošās vestēs.
Foto: Vidzemes televīzija

Daudziem sēšanās pie auto stūres ir īsts izaicinājums, sevišķi ziemā, kad braukšanu būtiski apgrūtina arī laikapstākļi. Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) konsultācijas par braukšanu ziemas apstākļos autovadītājiem nodrošina jau kopš 2015. gada, un kopš tā laika individuālās braukšanas prasmes kopumā uzlabojuši vairāk kā 10 000 autovadītāju. Šodien aizvadītas šī gada pirmās drošās braukšanas nodarbības Rēzeknē.

 

Ceļu satiksmes un drošīobas direkcija (CSDD) arī šajā gadā aicina autovadītājus piedalīties bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijās – mainīgie laikapstākļi ziemā prasa no autovadītājiem pastiprinātu uzmanību un pielāgošanos braukšanai ziemas sezonā, jo mainoties apstākļiem uz ceļa, ir jāmainās arī autovadītāju domāšanai. Kā min CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas vadītājs, atsaucība no interesentu puses par šīm nodarbībām esot liela.

 

Autovadītāju grupa uz sniegotas trases klausās CSDD drošas braukšanas instruktora norādījumos.

Foto: Vidzemes televīzija

 

Vitālijs Keišs, CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas vadītājs: “Cilvēku atsaucība ir, izpratne par to, ka tik tiešām ziemas apstākļos ir jāprot automašīnu vadīt drusku savādak nekā vasarā, līdz ar to viņi atsaucas, cilvēki brauc, visas sesijas ir pilnas, jo ļoti svarīgi ir šādos slidenos, ziemas laika apstākļos palikt uz ceļa, un tas ir drošības nosacījums.”

Viena nodarbība ilgst aptuveni stundu ar pusi, kuras gaitā instruktori gan skaidro drošas braukšanas pamatnosacījumus, gan palīdz veikt uzevumus, gan sniedz atgriezenisko saiti pie stūres esošajiem ar rāciju palīdzību.
Reklāma

Vitālijs Keišs, CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas vadītājs: “Strauji manevrējam ar noteiktām kustībām, ne pārāk griežot stūri, lai mēs varētu šo šķērsli apbraukt un palikt atkal uz joslas, respektīvi, saglabājot sev vēlamo braukšanas virzienu, lai mēs tajā pašā laikā nebremzētu, lai mēs neizraisītu iespēju, ka aizmugurē braucošie mūsos ietriecas.”

 

Nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar ziemas riepām, ar derīgu tehnisko apskati un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Nodarbības dalībnieki atzīst, ka šādi pasākumi tiešām palīdz gūt pārliecību par sevi uz ceļa.

 

Foto: Vidzemes televīzija

 

Daina, CSDD ziemas braukšanas konsultācijas nodarbības dalībniece: “Lai iegūtu pārliecību ziemas apstākļos. Vasarā, jā, ir nācies strauji bremzēt, nu, arī kad ceļa segums ir tīrs, tomēr zināt, kā savaldīt mašīnu droši. – Un kā gāja šodien? – Domāju, ka labi.”

 

Andris, CSDD ziemas braukšanas konsultācijas nodarbības dalībnieks: “Gribēju nedaudz atsvaidzināt braukšanas prasmes, ar sievas mašīnu pie tam, ar šo retāk sanāk braukt. – Un kā šodien gāja, cik interesanti bija? – Forši, interesanti, jā, īstenībā, nelielas nianses varēja atcerēties un arī ļoti saprotamā veidā visu paskaidro, tā ka interesanti, jā.”

 

Harijs Ulpe, drošas braukšanas instruktors: “Kā gāja pirmajai braukšanas grupai Rēzeknē? – Es gribētu teikt, ka izcili – laikasptākļi superīgi, vieta superīga, cilvēki atsaucīgi, viss ir ļoti, ļoti labi. –Un no jūsu puses varbūt tāds viens svarīgākais uzsvars, kas ir obligāti jāievēro, lai varētu droši braukt ziemā? – Automašīnas stāvoklis riepu stāvoklis un vienmēr jābūt drošīem, un vienmēr jāzina, ko darīt, un ko nedarīt. Ja nejūtaties droši uz ceļa, labāk palieciet mājās.”

 

Kā pamatnoteikumu drošai braukšanai ziemā visi instruktori primāri izceļ tieši labas kvalitātes ziemas riepas, uz kurām noteikti nevajagot ekonomēt. Šajā ziemas sezonā bezmaksas apmācības plānots aizvadīt arī Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā un Liepājā.

 

Konsultācijas autobraucējiem tiek nodrošinātas bezmaksas un tās tiek finansētas no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.


MAF logotips ar uzrakstu Mediju atbalsta fonds Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par "Novadu ziņas kanālā ReTV" saturu atbild SIA "Re MEDIA”
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta.

Saistītās birkas