Skip to main content
Atlasīt pēc reģiona

Paplašināts mežacūku izmeklēšanas teritoriju saraksts

15. aprīlis 2025
LETA

Mežacūka mežā uz lapām klāta zemes fona.
Freepik; ilustratīvs

Paplašināts teritoriju saraksts, kurās nomedītās mežacūkas obligāti ir jāizmeklē uz Āfrikas cūku mēri (ĀCM), liecina grozījumi valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumā, kas publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

Izmeklēšana noteikta arī Grobiņā, Liepājā, Siguldas un Jelgavas apkaimē.”
Reklāma

Turpmāk laboratoriski būs jāizmeklē arī mežacūkas, kuras nomedītas Augšdaugavas novada Skrudalienas un Tabores pagastos, Bauskas novada Gailīšu pagastā, kā arī Dienvidkurzemes novada Grobiņā un Grobiņas, Medzes un Vērgales pagastos.

 

Jāizmeklē būs arī nomedītās mežacūkas Jelgavas novada Kalnciema pagastā, Liepājā, Limbažu novada Vidrižu pagastā, Saldus novada Brocēnos, Saldū, Ezeres, Kursīšu, Rubas un Zirņu pagastos, Siguldas novada Inčukalna un Lēdurgas pagastos, kā arī Tukuma novada Zentenes pagastā.

 

Tādējādi turpmāk nomedītās mežacūkas obligāti būs jāizmeklē kopumā 34 novados un sešu pilsētu teritorijās.

 

Jau ziņots, ka mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā ir konstatēts 740 mežacūkām 25 novadu 119 pagastos un trīs pilsētu teritorijās.

Saistītās birkas