PVD aizliedzis ES ievest Uzbekistānas izcelsmes rozīnes

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aizliedzis Eiropas Savienībā (ES) ievest Uzbekistānas izcelsmes rozīnes, aģentūru LETA informēja PVD pārstāvji.

PVD konstatējis īpaši augstu ohratoksīna koncentrāciju. Ohratoksīns ir toksiska ķīmiska viela, kas pārbaudītajā produktā 16 reizes pārsniedza pieļaujamo daudzumu.

Dienesta pārstāvji norāda, ka pārkāpums konstatēts, veicot robežkontroli uz ES ārējās robežas.

PVD pārstāvji skaidro, ka, lietojot uzturā produktu ar tik augstu "ohratoksīna" koncentrāciju, būtiski var tikt ietekmēta patērētāju veselība.

Dienesta pārstāvji norāda, ka, pēc Pasaules veselības organizācijas datiem, ohratoksīns ietekmē nieru, sirds un aknu darbību, izraisot koagulācijas faktoru novirzes, kuņģa - zarnu trakta un limfoīdo audu bojājumus un mielotoksicitāti.

Tāpat ES nav ielaists un iznīcināšanai nosūtīts viens augus saturošs uztura bagātinātāju sūtījums no Indijas, jo uz tā iepakojuma bija nepilnīga informācija par produktu, tostarp nebija norādīts tā sastāvs.

Par visiem neatbilstošajiem sūtījumiem PVD ziņo ES ātrās brīdināšanas sistēmā pārtikai un barībai, informējot kolēģus citās dalībvalstīs par iespējamiem apdraudējumiem no trešajām valstīm.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Foto: Freepik; ilustratīvs