ReTV un “Factum” partiju popularitātes reitings – pirmais trijnieks nemainīgs

Kompānijas “Factum” jaunākie aptaujas rezultāti par laiku 16.-21.augusts liecina, ka pirmais trijnieks popularitātē palicis kā pirms divām nedēļām, taču otro vietu zaudējusi “Saskaņa”, kurai viens no lielākajiem popularitātes kritumiem šajā laikā. 

Pirmajā vietā jau ilgāku laiku ir “Jaunā Vienotība”- tai 20.7% un neliels popularitātes kritums (-0.2 procentpunkti). Otrajā vietā Nacionālā apvienība ar 10.8% un neliels reitinga kāpums (+0.3). Pirms divām nedēļām otrajā vietā bija “Saskaņa”, bet tagad tā ierindojusies trešajā vietā ar 9.2 % un šis politiskais spēks piedzīvojis lielāko kritumu - par 1.7 procentpunktiem. Ceturtajā vietā ir “Attīstībai/Par!” ar 8.8% un turpinās popularitātes mazināšanās (-0.6). Piektajā vietā šobrīd Zaļo un zemnieku savienība - 8.6% un kāpums par nepilnu procentpunktu (+0.9)

Sestie “Apvienotais saraksts” ar 8.4% un 0.7 procentpunktu kāpumu. Septītie “Progresīvie”, sasniedzot 7.5 %, un ievērojamākais atzinības kāpums par 1.2 procentpunktiem.

Astotajā vietā ierindojies politiskais spēks “Stabilitātei!” ar 6.6% un pusprocenta kāpumu.

Devītie ir “Konservatīvie” ar gandrīz viena procentpunkta reitinga kritumu (-0.8), sasniedzot 5.1%, tātad - knapi pārsniedzot 5% barjeru. 

Tālāk jau aiz liktenīgās barjeras, ierindojoties 10. vietā no visām 19 partijām ir politiskais spēks “Latvija Pirmajā vietā” - 4.8% un nebūtisks popularitātes kāpums (+0.3). 

Vienpadsmitie - Latvijas Krievu savienība ar 4.2% un 0.7 procentpunktu kāpumu. Tālāk seko “Katram un Katrai” - 1.7% un kritums sabiedrības atzinībā (-0.5). 

13.vieta – “Republika” – 1.2% un pusprocentpunkta kritums; “Suverēnā vara” ir 14.vietā ar 1.1% un nelielu atzinības mazināšanos (-0.3). 

Tālāk seko partijas, kuras nepārsniedz viena procenta popularitāti, to vidū Tautas kalpi Latvijai (0.7%), Apvienība Latvijai (0.4%), Kristīgi progresīvā partija (0.1%) , kā arī Vienoti Latvijai (0.1%)un Tautas varas spēks (0.0%)

Ja vēlēšanas notiktu pagājušajā nedēļā, pēc FACTUM novērtējuma tajās piedalītos 49.4% balsstiesīgo pilsoņu.

Aptaujā piedalījās 1071 Latvijas pilsonis

Piezīme: “Tautas varas spēks” noapaļojot = 0.0, jo reitings ir mazāks par 0.05%
Foto: Ieva Leiniša/LETA