Ukrainas karavīri turpina aktīvus aizsardzības pasākumus Krievijas Kurskas un Belgorodas apgabalos, svētdien platformā “Telegram” apliecināja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ar šādu paziņojumu viņš nāca klajā pēc Ukrainas armijas virspavēlnieka Oleksandra Sirska ziņojuma.
“Daudzos virzienos situācija joprojām ir sarežģīta”, klāstīja prezidents.”
“Visvairāk kauju notiek Pokrovskas, Kramatorskas, Limanas un Kurskas virzienos,” viņš piebilda.
“Mūsu karavīri turpina aktīvas aizsardzības darbības atsevišķu Kurskas un Belgorodas apgabalu rajonu teritorijās,” norādīja Zelenskis.
Situācija frontē un Krievijas armijas reālā darbība pierāda, ka pašreizējais pasaules spiediens uz Krieviju, lai izbeigtu šo karu, ir nepietiekams, pauda prezidents.
Dienu iepriekš Krievijas armijas vadība diktatoram Vladimiram Putinam ziņoja, ka pēdējā apdzīvotā vieta Kurskas apgabalā, Gornaļa, esot “atbrīvota no Ukrainas Bruņotajiem spēkiem”.
Ukrainas armijas ģenerālštābs pēc tam paziņoja, ka agresorvalsts augstākās vadības pārstāvju ziņojumi par karadarbības it kā pabeigšanu Krievijas Kurskas apgabalā ir nepatiesi.