Skip to main content
Atlasīt pēc reģiona

Topošie studenti izvēlas Rēzekni – arī bez došanās uz Rīgu

18. jūlijs 2025
Evika Muizniece, Lauris Aglenieks, Vidzemes televīzija speciāli ReTV

RTU Rēzeknes akadēmijas galvenā ieeja ar stiklotām durvīm.
Rīgas Tehniskās universitātes Rēzeknes akadēmija.

Šobrīd visā Latvijā aktīvi norisinās pieteikšanās studijām augstskolās un universitātēs. Jaunais mācību gads būs īpašs kādreizējai Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, kas aprīlī oficiāli kļuvusi par Rīgas Tehniskās universitātes daļu un pārdēvēta par Rīgas Tehniskās universitātes Rēzeknes Akadēmiju. 

 

Darbs augstāko izglītības iestāžu uzņemšanas komisijās kopš studentiem ir iespēja pieteikties studijām elektroniski vietnē www.latvija.lv ir mazinājies, tomēr daudzi izvēlas dokumentus kārtot uz vietas, lai nekļūdītos to aizpildīšanā.

 

“Ir cilvēki, kas vienkārši atnāk morālu atbalstu saņemt, ka viņiem palīdz šo pieteikumu aizpildīt. – Kur ir grūtības un kas ir biežāk uzdotie jautājumi? – Kas man ir jādara, kas šeit ir jāraksta, kā aizpildīt, vai ir pareizi, kādi dokumenti ir nepieciešami, bet tas viss ir saprotams, jo cilvēki uztraucas. Viņi vēlas iegūt šo savu studiju vietu, tāpēc arī uztraucas, un mēs to palīdzam pārvarēt,” stāsta RTU Rēzeknes akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evelīna Šarkovska.

 

Pieteikšanās studijām.

 

Cik daudz studentu ir pieteikušies studijām šobrīd vēl nevar pateikt, jo pieteikties varēs vēl brīvdienās un arī pirmdien, taču kopumā akadēmijā jau otro gadu vērojams studentu skaita pieaugums. 

“Studēt tepat un saņemt RTU diplomu – tā ir priekšrocība.”
Reklāma

Iveta Mietule, RTU Rēzeknes akadēmijas direktores pienākumu izpildītāja: “Mēs jau pagājušogad bijām pārsteigti par uzņemto skaitu, jo visa sabiedrība jau zināja, ka, jā, būsim daļa no Rīgas Tehniskās universitātes. Trīs programmas mēs sākam īstenot jaunas – tā ir pārveidota mehatronika, kura tiek īstenota Liepājā, Rēzeknē un Rīgā. Vēl arī būvniecība ir tehniskās universitātes, ko mēs īstenosim šeit, pirmā līmeņa programma, un datorsistēmas, kuras mēs līdz šim neīstenojām, trīsgadīgais bakalaurs, arī šogad sākam īstenot šeit.” 

 

Šogad īpaši aktīvi studenti pieteikušies tieši studijām maģistru programmās, kas ir gandrīz pilnībā nokomplektētas. Jaunieši, kuri izvēlējušies dokumentus iesniegt klātienē, Rēzeknes akadēmiju izvēlējušies dažādu iemeslu dēļ – kādam tas ir tuvāk, kādu uzrunājis arī fakts, ka būs iespēja tepat saņemt tieši Rīgas Tehniskās universitātes diplomu.

 

“Es te dzīvoju, tā vieglāk nedaudz. – Vai izvēli ietekmēja tas, ka šobrīd Rēzeknes akadēmija ir RTU sastāvā? – Nē. – Un kāpēc programmēšana? – Nezinu, patīk pie datora sēdēt,” atzīst topošais RTU Rēzeknes akadēmijas programmēšanas students Rūdolfs. 

 

“Šeit ir mūsdienīgas telpas, mūsdienīga vide, tā kā šogad ir RTU akadēmija, tad attiecīgi nebūs jābrauc uz Rīgu, bet varēs uzturēties tepat. Man ir visādas foršas, inovatīvas idejas un es gribu tās popularizēt Latvijā,” savukārt stāsta topošais RTU Rēzeknes akadēmijas biznesa vadības students Ronalds.

 

Viena no populārākajām studentu izvēlēm ir ar biznesu saistītās programmas, kur ir ap 5 – 6 studentiem uz vienu studiju vietu. Papilduzņemšana studijās plānota augusta beigās, un RTU Rēzeknes akadēmijas darbinieki uzsver, ka ir vērts padomāt par studiju vietas izvēli tieši reģionos, jo šeit studējošajiem ir pieejami pakalpojumi akadēmijas sadarbības uzņēmumos, piemēram, Rēzeknes Olimpiskajā centrā, kā arī – šeit ir vieglāk iekļūt Erasmus+ programmās, kas dod iespēju par ES finansējumu studēt ārzemēs. 


MAF logotips ar uzrakstu Mediju atbalsta fonds Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par "Novadu ziņas kanālā ReTV" saturu atbild SIA "Re MEDIA”
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta.

Saistītās birkas