Kamēr Latvijā skolēni dodas uz dziesmu un deju svētkiem, kas UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ierindots kā latviešu identitātes un vienotības simbols, citā pasaules malā pulcējas tie, kuriem patīk regejs.
No 4. līdz 6. jūlijam Vācijas pilsētā Ķelnē notiek lielākais regeja un dancehall festivāls Eiropā — Summerjam. Tas ik gadu jūlija sākumā pulcē ap 25 000 līdz 30 000 mūzikas cienītāju no visas pasaules, piedāvājot ne vien regeja un dancehall ritmus, bet arī uzsverot daudzveidību, ilgtspēju un sociālo atbildību.
Šogad uz Summerjam devies arī latviešu mūziķis, grupas “Riga Reggae” izpildītājs Horens Stalbe, kurš turpmākās dienas retv.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties visu trīs festivāla dienu notikumos.
4. jūlija vakarā festivāla norises vietā pie Fīlingera ezera pulcējušies daudz mūzikas baudītāju. Summerjam festivāls Ķelnē notiek jau kopš 1996. gada, un ar katru gadu tā apmeklētāju skaits kļūst arvien lielāks.

Horens stāsta, ka jau pirmajā vakarā bija jūtama kopības sajūta. Lai arī uz festivālu katru gadu ierodas cilvēki no visas pasaules, visi ir vienoti, draudzīgi un izpalīdzīgi.
“Te ir vieta, kas ļauj tev būt tādam, kāds tu esi, tev pašam,” pirmajos iespaidos dalās Horens.

Mūziķis uzsver, ka pilnvērtīgi izbaudīt festivāla atmosfēru netraucē arī mediķi un policija, kas festivāla laikā nepārtraukti rūpējas par kārtību un drošību.

Summerjam galvenie notikumi norisināsies šodien, 5. jūlijā, un tiem turpināsim sekot līdzi.