Georgijs Osokins izvēlas Šopēnu

Jau 19 gadu vecumā Latvijas pianists Georgijs Osokins ieguva starptautiskā Varšavas pianistu konkursā augstāko atzinību par Frederika Šopēna mūzikas atskaņojumu. Nedēļās nogalē Jūrmalā un Ventspilī izskanējuši divi koncerti, kuros kopā ar kamerorķestri “'Kremerata Baltica” Osokins atkal ir Šopēna mūzikas pasaulē. Talantīgais pianists uzskata, ka tieši Šopēna klavierkoncerti viņu īpaši uzrunā un atraisa. 

Pilna zāle klausītāju un ilgi aplausi – tā Ventspils koncertzālē klausītāji novērtēja Georgija Osokina un kamerorķestra “Kremerata Baltika” koncertu.  Ventspilī izskanējis viens no diviem poļu mūzikas koncertiem Latvijā ar nosaukumu “Viens Osokins un divi Šopēni”, otrs šī sastāva koncerts klausītājus priecēja dienu iepriekš “Dzintaru” koncertzālē. 

Georgijs Osokins ir jaunākais no mūziķu Osokinu dinastijas pārstāvjiem, kas pasaules atzinību saņēmis jau 2015. gadā, uzstājoties XVII Starptautiskajā Frederika Šopēna mūzikas konkursā Varšavā. Toreiz Georgijam bija vien 19 gadu.  Šopēns savas dzīves laikā uzrakstījis divus koncertus, Ventspils publikai palaimējās viena vakara laikā dzirdēt abus. Pēc koncerta Georgijs Osokins atzīstas, ka jūt īpašu saikni ar šo mūziku:  “Viņš pēc savas dabas un satura, ko ielika savā mūzikā, ir ļoti tuvs, un es ļoti agri sāku just saikni ar šo komponistu. Man ļoti agri un ļoti dabiski sanāca spēlēt, gribētu vēl vairāk to darīt, jo viņš ir viens no  vadošajiem mūziķiem klaviermūzikā.”

2019. gadā Gidons Kremers orķestrim “Kremerata Baltika” par regulāru rezidējošo viesmākslinieku pieaicināja  jauno Georgiju Osokinu. Orķestra vairāk kā divdesmit gadu vēsturē tas bija kaut kas līdz šim nepieredzēts. Osokins: “Man ir patiesi milzīgs prieks, ka man ir bieži iespēja spēlēt ar šo brīnišķīgo, pasaulslaveno  ansambli, un akustika šeit ir patiesi izcila!”

Georgijs Osokins ir daudzu starptautisku balvu ieguvējs un mūzikas konkursu laureāts. Latvijas Mūzikas balvas vēsturē visjaunākais tās ieguvējs.  Pirmoreiz ar orķestri pianists spēlējis jau 10 gadu vecumā. 

Jāpiebilst, ka Georgijs Osokins ir šobrīd visvairāk  koncertējošais Latvijas pianists, uzstājoties kā Latvijā, tā dažādos starptautiskos projektos.