Grozīs likumu, lai nepieļautu lielveikalu vēlmi mazināt “drošo” tirdzniecības vietu skaitu

Lai tirdzniecības vietas, kuru publiski pieejamā telpu platība ir lielāka par 1500 kvadrātmetriem, nevarētu to mākslīgi samazināt, lai pārietu no “zaļā” pakalpojuma režīma uz “sarkano”, plānots veikt tehniskus precizējumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

ReTV jau ziņoja, ka vairāki lielveikali, kas līdz šim darbojās tā sauktajā “zaļajā režīmā”, ir pārgājuši uz darbu “sarkanajā” jeb epidemioloģiski nedrošajā režīmā. Veikalos daļa telpas, kas agrāk bija pieejama, norobežota ar plauktiem, šādi kopējo platību sašaurinot. Tagad lielveikali saka - neko nemainīs, kamēr nezinās oficiāli par pieņemtajām korekcijām, kas neļauj tirdzniecības vietām rīkoties pēc pašu izpratnes.

“Šobrīd 80% strādā “sarkanajā” režīmā, 20% - “zaļajā”; pērnā gada izskaņā astoņus veikalus pārveidojām no “zaļā”  uz “sarkano”. Šobrīd turpināsim strādāt pēc tādas kārtības, jo neesam saņēmuši vēl kādas izmaiņas likumā,” saka Liene Dupate-Ugule, “Maxima Latvija” pārstāve.

Kā sola tirgotāji, tiklīdz precizējošos grozījumu pieņems valdībā, tikšot mainīts arī veikalu izkārtojums. Jāatgādina, ka šāda rīcība no lielveikalu puses radīja neapmierinātību no politiķu un arī epidemiologu puses. 


Foto: Freepik