Joprojām netrūkst pārgalvju, kuri riskē ar dzīvību, kāpjot uz ledus

Lai gan sabiedrībā ik pa laikam izskan atgādinājumi par to, cik bīstami ir kāpt un staigāt pa ūdenstilpju ledu, joprojām netrūkst pārgalvju, kuri brīdinājumos neieklausās. Jēkabpilī vairāki jaunieši redzēti staigājam pa Daugavas ledu un pat vižņu sablīvējumu.

Aculiecinieka iesūtītajās fotogrāfijās redzams, kā vairāki cilvēki staigā pa Daugavas ledu Jēkabpils pilsētā. Viens no viņiem pat bijis tik pārgalvīgs, ka sācis staigāt pa vižņu sablīvējumu, tuvojoties upes vidum. Pēc aculiecinieka teiktā, gar upes malu esot gājuši vairāki jaunieši, kuri kliedzot mudinājuši uz ledus esošos biedrus doties vēl tālāk. Stāsts beidzies labi – pārkāpēji veiksmīgi tikuši krastā, bet jebkura pastaiga pa ledu var beigties ar traģēdiju.

“Daugavā gan vižņi iet, gan visu laiku tece, kas beržas gar ledu. Ledus ir nepastāvīgs. Tas ir bīstams. Vižņi starp ledus blāķiem var ielūzt iekšā,” saka Indulis Surkulis, Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieks.

Atrašanās uz Daugavas ledus Jēkabpils novadā ir aizliegta, par pārkāpumu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods 100 eiro apmērā. Pašvaldības policijā gan skaidro, ka šajā ziemas sezonā nav izdevies nevienu pieķert, lai gan pārgalvju nav trūcis. “Veicot monitoringu Daugavas upē, kas ir bīstamākā mūsu ūdenstilpe, bija redzēti jaunieši, bet, kamēr piebrauc, aizbrauc līdz viņiem, viņi aizmūk. Galvenais jau ir tas, ka viņi nokāpj no ledus. Tas ir sasniegts mērķis,” pauž Indulis Surkulis.

Jēkabpils novada pašvaldības policijā uzsver, ka šajā jautājumā ir ļoti svarīga visas sabiedrības iesaiste. “Es saprotu, ka var cilvēks staigāt tur, kur ledum biezums 20, vairāk centimetru, bet pa Daugavu tas ir pārāk stulbi. Patiešām stulbi,” norāda Vitolds, jēkabpilietis.

 “Uz Daugavas nedrīkst šobrīd. Es viņiem kliegtu – nāc malā. Es nebūtu spējīga līst pakaļ un glābt viņu. Zvanītu glābējiem,” saka Regīna, jēkabpiliete.

Atbildīgie dienesti atgādina – ja gadās redzēt cilvēku uz ūdenstilpes ledus, jāzvana pašvaldības policijai, savukārt gadījumā, ja cilvēkam uz ledus kļuvis slikti vai viņš ielūzis, nekavējoties jāsauc glābēji, zvanot uz tālruņa numuru: 112.