Latvijas handbola izlase nekvalificējas Eiropas čempionāta finālturnīram

Valmierā Latvijas izlases handbolistiem bija smags uzdevums – divas dienas pēc kārtas spēle ar divkārtējo pasaules vicečempioni Norvēģiju. Pirmajā spēlē Latvija ar vārtsarga Artūra Kuģa lielisko sniegumu norvēģiem piekāpās ar minimālu rezultātu 23:28. Rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem vārtu guvumiem bija Emils Politers. Tiesa, aina dienu vēlāk bija gaužām nepatīkama - pārliecinošs zaudējums ar 17:36.

“Spēles diezgan atšķirīgas. Kā diena pret nakti. Uzskatu - šodien pietrūka spēka un līmenis diezgan atšķirīgs. Viņi profesionāli trenējās, uz to nevar novelt. Fiziski esam atšķirīgi, bet mentāli tikmēr nebijām gatavi, pārāk ātri nolaidām galvas,” saka Latvijas izlases handbolists Egils Politers.

Handbolists atzina, ka spēlētāji nepildīja treneru norādes, tāpēc neizdevās ieķerties otrajā spēlē. Latvijas izlases sastāvu lielākoties veido pašmāju rokasbumbas čempionāta spēlētāji, palīgos gan atbraucis līderis Dainis Krištopāns, kurš ikdienā pārstāv Francijas klubu “Paris Saint-Germain” (Parīss Seint Džarman). Savukārt norvēģiem spēlētāji, kuri izlasei atnesuši divus pasaules vicečempionu titulus, kā arī pērn - Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Norvēģijas izlases handbolists Ēriks Tofts: “Pirmā spēle pret Latviju mums bija grūta - iesākums nebija tāds, kādu gribējām. Patiesībā abās spēlēs pirmais puslaiks nebija labs. Sanāca spēlēt arī mazākumā, bet šodien bija laba uzvara.”

“Domāju, ka šīs spēles bija labas. Protams, Krištopāns Latvijai ir līderis, ikdienā spēlē augstā līmenī. Mums tomēr ir spēcīgāka komanda nekā Latvijai,” piebilst Ēriks.

Līdz ar uzvaru divās spēlēs pret Latviju, norvēģi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Ņemot vērā, ka Norvēģijā profesionālās sporta sacensības ir aizliegtas, tad handbolisti 2. maijā Valmierā aizvadīs spēli pret itāļiem. Latvieši teju uzreiz pēc spēles noslēguma sēdās autobusā un devās uz Minsku, lai spēkotos ar Baltkrievijas hanbolistiem, kuri jau piekto reizi kvalificējās Eiropas čempionātam.

Latvijas izlases handbolists Egils Politers: “Jāšķir jauna lapa, jāvērtē sliktās un vājās puses. Jāgatavojas spēlei, jāiet uz maksimumu. Skatāmies pozitīvi - vēl viena spēle mums ir priekšā, mēs varam cīnīties.”

Latvijas handbolistiem ir trešā sliktākā gūto un ielaisto vārtu attiecība starp 32 komandām, kuras cīnās par kvalificēšanos Eiropas čempionātam. Otrajā maijā septiņos vakarā Latvijas handbolisti aizvadīs pēdējo spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā.