Pierobežā trūkst atkritumu konteineru

Kārsavas apkārtnē, pēc uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” sniegtās informācijas, izveidojusies daudzus kilometrus gara smago automašīnu rinda. Satiksme ir apgrūtināta, ceļmalās veidojas daudz atkritumu, jo trūkst atkritumu konteineru visas rindas garumā. 

ReTV Ziņās par šādu pašu problēmu pierobežā ziņojām jau aizpagājušā gada rudenī, kad arī ceļa posmā no Kārsavas līdz Grebņevas robežkontroles punktam varēja novērot atkritumu kaudzes un netīrību. 

Atkritumi un izdzertu alus bundžu kaudzes – tāds skats šodien paveras aptuveni 18 kilometru garumā līdz un aiz Kārsavai uz Krievijas pusi. Ceļmalā ir izvietotas tualetes un atkritumu konteineri, bet to nepietiek, par izveidojušos situāciju uztraukušies ir Ludzas novada iedzīvotāji. “Man kā vecākam, protams, šobrīd ir vislielākā problēma nogādāt droši savu bērnu no punkta A līdz punktam B. Šīs kravas auto rindas jau ir vismaz septiņu un vairāk kilometru garumā, netiek veidotas kabatas. Protams, nerunāsim par atkritumiem un citām lietām, kur mums ir jācieš,” saka Ludzas novada iedzīvotāja Inga Zagorska.

Uz ceļa sastaptie smagos automašīnu vadītāji ir visai nerunīgi. Par situāciju noraizējušies ir arī Ludzas novada domē. Domes priekšsēdētājs Egdars Mekšs ReTV stāsta, ka problēma it sevišķi ar atkritumu savākšanu no ceļmalām. Valsts to nerisinot jau gadiem. “Mēs ikdienā jau divu gadu laikā saskaramies ar šo problēmu. Tie ir atkritumi. Ja uz mazāku automašīnu skaitu, kas ir rindā, “Latvijas Valsts ceļi” vēl tiek galā ar konteineriem un izvietotām tualetēm, ar atkritumu savākšanu, bet tad, kad palielinās automašīnu rinda, tad tiešām tās kapacitātes trūkst. Šeit ir nepieciešams papildu finansējums, lai šo problēmu risinātu.”

Atbildīgie par valsts ceļu uzturēšanu, tajā skaitā ceļmalu sakopšanu, ir “Latvijas Valsts ceļi”. Uzņēmums ReTV sniedza rakstisku atbildi: “Patlaban rinda ir ap 18 km garumā, tā ievērojami palielinājusies pēdējo pāris dienu laikā. “Latvijas Valsts ceļi” nevar prognozēt rindas svārstības, tāpēc papildu atkritumu konteineri un tualetes tiek nodrošināti ar laika nobīdi. Jau tagad ir novietoti papildu konteineri un tualetes. Mainoties situācijai, nepieciešamības gadījumā to skaitu palielinās. Palielinoties rindām, īpaši tik strauji kā pēdējo dienu laikā, jārēķinās, ka atkritumu daudzums pieaugs, nebūs iespējas uzturēt teritoriju pilnīgā kārtībā, atkritumi var parādīties arī ceļa nomalēs. Jāatgādina, ka atkritumu savākšanai tiek novirzīti līdzekļi, kurus būtu jāizlieto ceļu remontdarbiem. Lai mainītu situāciju ar rindām pierobežā pēc būtības, ir jārisina jautājums ar elektroniskās rindas ieviešanu, kas nav “Latvijas Valsts ceļi” kompetencē.”

Situāciju pierobežā šonedēļ apskatīs arī Saeimas priekšēdētaja Daiga Mieriņa. Šobrīd likumu ievērošanu un sabiedrisko kārtību uz autoceļa A13 uzrauga Valsts policija.