Politologs par “Apvienoto sarakstu”: nav vienprātības starp līderiem

“Apvienotais saraksts” ir tapis vien šovasar, gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām. Tajā apvienojās Latvijas Zaļā partija, kura atšķēkās no Zaļo un zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrība “Apvienotais Latvijas saraksts”. 

“Apvienoto sarakstu” politologs un SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis raksturo kā spēcīgu ar kvalitatīvu piedāvājumu vēlētājiem. “Mani izbrīna pašreizējā šī saraksta pasivitāte no komunikācijas viedokļa. Vērojama paļaušanās, ka vēlētāji jau zinās un īpaši aktīva kampaņa vēl nesākās. Tas mani ļoti izbrīna. Kopumā no konstrukcijas un politehnoloģijas viedokļa tā ir absolūti cienījama organizācija. 

Rajevskis kā “Apvienotā saraksta” redzamākos kandidātus izceļ E. Smiltēnu, E. Tavaru, U. Pīlēnu, U. Sesku un M. Kučinski. Šie cilvēki ir galvenie apvienības virzītāji. “Es nedomāju, ka tur ir daudz zemūdens akmeņu. Protams, ka viņiem ir nepieciešama nauda, sponsori.. Bet gan jau viņi saprot, ja partijai ir veiksmīgs starts un tā iegūst valsts finansējumu, tad sponsori vairs nav vajadzīgi. Sponsoru ietekme ir visai margināla. Publiskie līderi “Apvienoto sarakstu” arī virza uz priekšu. Kampaņas pasivitāte man liek domāt, ka nav vienpratības starp līderiem. Ja būtu vienprātība, tad kampaņa jau sen grieztos.”

Partijas reitingi strauji kāp, arī sarakstu līderi ir sabiedrībā zināmi, tāpēc Rajevskis “Apvienotā saraksta” izredzes iekļūt 14. Saeimā vērtē optimistiski. “Es domāju, ja viņi piepūlēsies pie kampaņas, es esmu optimistisks par viņu balsu skaitu parlamentā, viņi varētu rūkdami pārkāpt 5% barjeru.”   


Foto: Sintija Zandersone/LETA