Sākusies jaunā folkreisa sezona

Kas tad īsti ir folkreiss? Tās ir autokrosa un rallijkrosa tipa sacensības vieglajām automašīnām. Tehnikas sagatavošanas izmaksas tiek kontrolētas ar fiksētu automobiļu cenu un iespēju tehniku iegādāties katram folkreisa sacīkšu apmeklētājam, savukārt automašīnas īpašniekam nav tiesību automašīnu nepārdot, ja tai sacensību laikā ir pieteicies pircējs.

Bet par to, kā tad šajās sacensībās klājās, dalībniekiem ir savs vērtējums. Gatis Ģērmanis stāsta: “Bija tā, ka pirmais brauciens bija labs, pirmā rinda. Pa vidu. Trase bija laba. Sanāca izrauties, kā pirmais aizbraucu tā aizbraucu. Otrajā braucienā otrā starta rinda. Sanāca tā, ka vienā līkumā vienu pusi norāvu. Turpināju braukt, lai punktus dabūtu. Sanāca otrajā braucienā nulle punkti, no tiem 80 dalībniekiem, kas ir, tas ir diezgan švaki, lai tagad tiktu pusfinālā. Tagad bija trešais brauciens, biju ceturtais. Nobrauks ceturto braucienu redzēs, iespējams, tikšu pusfinālā, tad būs labi.”

Savukārt vēl kādam citam dalībniekam šī bija debija pilnpiedziņas klasē. Tādēļ šīs sanāca kā ugunskristības. “Ļoti grūti. Cīnamies ar tehniku, karst augšā nenormāli. Bet tā – parējais viss ir labi. Pirmo reizi braucu pilnpiedziņā vasarā. Debija bija ziemā. Ir grūti. Protams, jauna pieredze. Labi skolotāji, kas māca,” stāsta sacensību dalībnieks Rolands.

Savā klasē Gatis Ģērmanis šajā posmā ierindojās septītajā vietā. Savukārt pērn viņš sezonas kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu. Tādēļ šobrīd sacensībās viņš brauc prieka pēc, taču nebūtu nekāds pārsteigums, ja – kā jau kārtīgam sportistam – sezonas laikā adrenalīns un vēlme pēc uzvarām gūs virsroku. “Pagājušajā sezonā bija mērķis sasniegts, kopvērtējumā bija pirmā vieta. Tagad hobija pēc šo sezonu. Kādam palīdzēt, pilnpiedziņu cilvēkam, kas brauc palīdzēt. Īsti nemāku vēl atbildēt. Nobraukšu, tad jau skatīsies. Bet sacensības pienāks, gribēs braukt. Iespējams, sāks taisīt un iespējams, ka brauks.”

Kopumā sacensību dalībnieki uzsver, ka sezonas pirmo posmu ir gaidījuši ar nepacietību, lai tad trasē salīdzinātu, kurš tad ir visātrākais braucējs. Arī dalībnieku mērķi ir visaugstākie. Ģērmanis: “Sāk arvien vairāk palikt. Tas ir labi. Smiltenē ir laba trase. Šī skaitītos kā mājas trase. Netālu dzīvoju, viss ir. Patīkami. Ja pēc nedēļas būtu rīkots, būtu baigi labi. Bet laikasptākļiem nepavēlēsi. Visiem viss ir vienāds, tik brauc.”

Sacensību dalībnieks Dāvis: “Super pasākums, saule spīd, viss forši, laba atmosfēra, daudz braucēju un skatītāju. Šis būs ceturtais gads, kad piedalos sacensībās. Vēlos pa pakāpieniem pastaigāt. Uz kāda pjedestāla tikt, kā jau jebkurš braucējs.”

Nakamās folkreisa sacensības norisināsies jau 18. maijā Daugavas senlejas autotrasē. Kopumā ir paredzētas septiņas sacensības, sezona noslēgsies 8. septembrī Brenguļu autotrasē.