Ko ņemt vērā, pirms dodamies uz tehnisko apskati

Tuvojoties vasarai, var novērot, ka rindas tehniskās apskates vietās kļuvušas arvien garākas. Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir sagatavojusi pāris padomus, lai spēkrata pārbaude būtu ātra, ērta, lai tā neaizņemtu pārāk daudz laika. 

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters stāsta, ka CSDD ir sagatavojusi ieteikumus, kā ērtāk un ātrāk iziet tehnisko apskati. Mālmeisters: “Pats pamats visam ir izmantot E-CSDD izstrādāto e-pakalpojumu, tā sniegtās iespējas. Visas izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļu tehnisko apskati, visas izmaksas apmaksāt attālināti E-CSDD vai aplikācijā. Tā mēs ietaupīsim laiku, gaidot rindā uz kasi. Nebūs jāgaida rindā, lai veiktu maksājumus.”

Kad esam veikuši pakalpojuma apmaksu, varam būt droši, ka rindā nebūs jāstāv. Tomēr jāņem vērā dažas nianses, kas CSDD tehniskās apskates vietās var atšķirties. “Pēc tam E-CSDD un aplikācija, ierodoties Rīgā, Antenas ielā, uz tehnisko apskati, vadītājam aplikācijā kā nereģistrētam lietotājam ir jāpiesakās rindā uz apskati, jāuzgaida. Tad, saņemot norādījumus aplikācijā, doties uz līniju, ātri, veiksmīgi saņemt tehnisko apksati transportlīdzeklim, ” skaidro Mālmeisters.

Savukārt, piemēram, Bauskā, Ludzā un Valmierā aplikācijā var veikt gan maksājumus, gan pieteikties rindā uz tehnisko apskati sev izdevīgā laikā. Tā teikt, viedo tehnoloģiju laikmets atvieglo dzīvi. Bet – ja ir radies jautājums, kurā dienas daļā tehnisko apskati ir iespējams iziet visātrāk, atbilde ir no rītiem. Tieši darbadienu rīti ir laiks, kad rindas ir vismazākās, tehnisko apskati ir iespēja iziet visātrāk. Tas skaidrojams ar to, ka rīta stundas ir vismazāk pieprasītās klientiem.

Savukārt, kā novērojuši CSDD inspektori, nereti daļa autovadītāju tehnisko apskati izmanto, lai veiktu diagnostiku savam automobilim, pirms tam neveicot auto pārbaudi pie prasmīga meistara. Tiesa gan, kā skaidro CSDD, tā nevajadzētu darīt. Ja tehnisko apskati ar pirmo reizi neizdosies iziet, tas pakalpojumu padarīs tikai dārgāku. Mālmeisters: “Pārbaudīt, vai transportlīdzeklim nav izdegusi lampiņa, drošības jostas fiksējās. Vai nav citas tehniskas problēmas. Nav noslēpums, ka bieži vien transportlīdzekļu vadītāji tehnisko apskati veic kā auto diagnostiku. Varbūt ir aizdomas par tehniskiem defektiem. Saņemot apskates protokolu, ar to dodas uz servisu un veic remontu, lai mēneša laikā varētu saņemt atļauju piedalīties ceļu satiksmē. ”

Un vēl būtiski – laiku pa laikam būtu vērtīgi ielūkoties CSDD mājaslapā vai aplikācijā. Tādā veidā varam uzzināt jaunāko un aktuālāko informāciju, gan arī izmaiņas tehnisko staciju darbalaikos.