Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē trešdien, 19.martā, paredzēts apspriest uz rezultātu vērsta budžeta veidošanu un attīstības virzieniem, liecina komisijas darba kārtība.
Komisijas sēdē piedalīties aicināts finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
Paredzēts, ka komisijas sēde sāksies plkst.10.
Jau ziņots, ka FM sagatavojusi rīkojuma projektu par likumprojekta “Par valsts budžetu 2026.gadam un budžeta ietvaru 2026., 2027. un 2028.gadam” sagatavošanas grafiku.
Plānots, ka grafiku tuvākajā laikā izskatīs Ministru kabinetā (MK). Saeimā 2026.gada budžeta likumprojektu paketi paredzēts iesniegt šā gada 15.oktobrī.
Ašeradens norādījis, ka, ņemot vērā mainīgo ģeopolitisko situāciju un notikumus Ukrainā, valdība ir pārvērtējusi aizsardzības finansēšanas izdevumu pieauguma plānu, kas atspoguļosies arī valsts budžeta izstrādes procesā.
Ašeradens uzsvēris, ka prioritāte ir valsts drošība un aizsardzība, tāpēc būtiski ir savlaicīgi sākt darbu pie budžeta sagatavošanas, nodrošinot vispusīgu analīzi un diskusijas ar sociālajiem un sadarbības partneriem.
FM sagatavotais likumprojekta “Par valsts budžetu 2026.gadam un budžeta ietvaru 2026., 2027. un 2028.gadam” sagatavošanas grafiks paredz, ka 20.martā FM tiek iesniegta informācija Latvijas Fiskāli strukturālā plāna 2025.-2028.gadam 2025.gada Progresa ziņojumam par progresu Eiropas Savienības (ES) Padomes valstu specifisko rekomendāciju izpildē, bet 31.martā paredzēta ziņojuma iesniegšana MK par papildu finansējumu aizsardzības spēju stiprināšanai.