Alauksta ezerā aļģu sanesumi. Iespējams, tās ir zilaļģes

Trešdienas vakarā, apsekojot Alauksta ezera krastu, Cēsu novada pašvaldības pārstāvji secinājuši, ka iedzīvotāju iecienītā peldvietā pie estrādes izveidojies ievērojams aļģu sanesums. Drosības apsvērumu dēļ šajā vietā aicina nepeldēties. 

Apsekojot Alauksta ezeru, pašvaldības speciālistiem un ezera apsaimniekotājiem radušās bažas, ka peldvietā pie estrādes vējš varētu būt radījis pamatīgu zilaļģu sanesumu. 

Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs Ainārs Šteins: “Ūdens ir izteikti zilā krāsā, ļoti iespējams, ka tās ir zilaļģes. Sākušas ziedēt, vēja sanestas tieši šajā peldvietā. Alaukstam tās ir ļoti raksturīgas. Apstiprināts arī 2014. gadā veiktajā ezera izpētē. Katru gadu tas tā ir, bet šoreiz ir sagadījies tā, ka tieši peldvietā.” 

Peldvietā jau paņemti ūdens paraugi un nodoti laboratorijai, no kuras saņemta sākotnējā informācija, ka, iespējams, ūdenī izveidojusies pamatīga ziedputekšņu koncentrācija. Tomēr līdz pilnīgai skaidrībai aicina atturēties no peldēšanās Alauksta ezerā. 


Foto: Ainārs Šteins