Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos pamest Baltkrieviju

Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas valstspiederīgos pamest Baltkrieviju, informēja ĀM pārstāvji.

Aicinājums izteikts, ņemot vērā Baltkrievijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā, ievērojamos drošības riskus un neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē.

Iespējas nodrošināt konsulāro palīdzību Latvijas valstspiederīgajiem Baltkrievijā ir ierobežotas, norāda ĀM, aicinot arī ņemt vērā, ka izceļošana no Baltkrievijas ir apgrūtināta. Tāpat ĀM aicina ievērot piesardzību sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, un atturēties no iesaistīšanās masveida pasākumos.

Šobrīd Latvijas vēstniecības Minskā darbība ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Konsulārā palīdzība un konsulārie pakalpojumi vēstniecībā Minskā netiek nodrošināti. 

Ja Latvijas valstspiederīgais Baltkrievijā nonācis ārkārtas situācijā, ĀM aicina nekavējoties sazināties ar Latvijas konsulātu Vitebskā (telefons +375 212 614 482, e-pasts "[email protected]") vai ar ĀM Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26337711 vai e-pastu "[email protected]".

Jau vēstījām, Krievija ceturtdienas rītā sāka uzbrukumu Ukrainai, iebrūkot arī no Baltkrievijas. Lai gan ir nodarīti postījumi, ir bojāgājušie un Krievijas karaspēks ir pietuvojies Kijevai, būtiskas uzvaras tas nav guvis.


Foto: Freepik