Atbalsta piketā Ventam Armandam Krauklim pulcējās ap simts cilvēku

Ap simts cilvēku šodien no pulksten četriem līdz pieciem pulcējās pie Valkas novada domes, lai piketā paustu atbalstu novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa amata saglabāšanai. Piketa laikā notika domes ārkārtas sēde par viņa atbrīvošanu no amata, bet pirms tam, kā ziņoja mūsu operators, Krauklis iznāca pie piketētājiem, paspieda viņiem roku, pateica paldies, ka ir ieradušies.

Jau ziņojām, ka šī gada martā trīs Valkas novada deputāti atstāja domes mēra Kraukļa vadīto frakciju un šobrīd Valkas novada domē ir savākts astoņu deputātu vairākums, lai no amata gāztu ilggadējo novada vadītāju. 

Valcēniete, piketa apmeklētāja:“Es nevaru iedomāties, kas viņu var aizstāt. Jūs taču redzat, kas notiek Valkā, kāda bija agrāk Valka un, kāda ir tagad. Salīdzināt nevar! Mēs esam tik mazs novads un maza nauda līdz ar to ir un, ja to var izdarīt, tad to var izdarīt tikai saimnnieks.”

Arī citi piketētāji domā līdzīgi: “Kādas te ir izmaiņas, kā te bija, to tādi Valkas ilgdzīvotāji var salīdzināt un es neredzu pamatu, kāpēc vajadzētu Ventu šobrīd nobīdīt no ieņemamā amata, jo nedomāju, ka tas palīdzēs pilsētas attīstībai.”

“Es vēlēju par Ventu Armandu Kraukli un es vēlos, lai viņš savu ievēlēto laiku nostrādā līdz beigām un tad, ja kāds nav apmierināts, nākamajās vēlēšanās var vēlēt citu, bet nevis izjauc šito visu.”

Ar piketa organizatori Gintu Krievkalnu, kura pirms gada pēc 15 nodzīvotiem gadiem Rīgā, atgriezās savā dzimtajā pilsētā Valkā, sazinājāmies vēl dienas laikā pirms piketa. Viņa stāsta, sociālajos tīklos notikušas ārkārtīgi daudz diskusijas, emocijas sit augstu vilni un dažkārt ir grūti izšķetināt, kur ir patiesība, jo ar informāciju, it sevišķi, ja tā tiek izrauta no konteksta, ir viegli manipulēt. “ Es uzskatu, ka ir jābūt nopietnam iemeslam, lai, skatoties, kā attīstās Valkas pilsēta un novads, termiņa vidū vienkārši izdomātu gāzt vadītāju un likt iekšā kaut ko citu. Tādā aizplīvurotā manierē, kas neizskaidro, nerunā ar sabiedrību pietiekami konstruktīvi, lai visiem būtu skaidrs, kas tad ir šis ārkārtas gadījums, kādēļ tas ir jādara.Tas par ko mēs cīnamies, ka nevis Ventam Armandam Krauklim ir mūžīgi mūžos jāpaliek amatā un neviens cits nevar būt pašvaldības vadītājs, bet par to, ka procesam ir jābūt saprotamam un izsekojamam.”

Kāpēc notiek balsojums par Kraukļa gāšanu no amata, kā viens no pēdējiem iemesliem sanākušajiem cilvēkiem tiek minēts viņa brauciens uz Gruziju. Tas bijis, lai uzturētu sadraudzības attiecības ar Kutaisi pilsētu. Deputāti balsojuši pret šo braucienu, lai nešķiestu pašvaldības līdzekļus, taču Kraukļa atbildes reakcija bija, ka brauks par saviem līdzekļiem, savā atvaļinājumā, jo neatbildēt uz tādu aicinājumu, tas nozīmētu sadarbības beigšanos.

Ginta Krievkalna : “Ja mēs skatāmies kaut kādās tādās šaurās personiskās kategorijās, man patīk šis lēmums, man nepatīk šis lēmums, es uzskatu, ka tā vajag vai nevajag, ja tas katru reizi var kalpot par iemeslu apvērsumam, tad, kā mēs vispār varam cerēt uz kaut kādu sakarīgu pašvaldības darbu?” 

Krievkalna uzsver, ka ar domubiedriem iestājas par caurredzamību un strukturētu lēmumu pieņemšanu, rēķinoties ar iedzīvotāju viedokli.