Basketbola nometnē Valmierā brāļi Bertāni iedvesmo bērnus

Jau ceturto reizi norisinās brāļu Bertānu un Valmieras basketbola skolas rīkotā nometne, pulcējot bērnus no Valmieras un citām Latvijas sporta skolām. Visu šo nedēļu jaunie basketbolisti piedalīsies treniņos roku rokā ar basketbolistiem Dairi un Dāvi Bertāniem, kā arī gūs iedvesmu no citiem treneriem Latvijā. 

Brāļu Bertānu basketbola nometne šogad Valmierā pulcē 110 dalībniekus no sporta skolām visā Latvijā. Piecas dienas jaunie basketbolisti apgūs jaunas iemaņas treniņos un gūs pieredzi basketbola spēlēs. Pirmajā nometnes dienā jaunieši uzsāka treniņus, nostiprinot uzbrukuma prasmes, driblēšanu un piespēles. “Es sagaidu, ka treniņi nebūs viegli, bet mazliet grūtāki, kā ir parasti. Tā, lai var arī kaut ko uztrenēt,” saka nometnes dalībniece no Valmieras Kerlīna.

Bertānu Valmieras basketbola skolas sporta direktors Arnis Vecvagars: “Domāju, šogad mums ir izdevies sapulcināt īpaši spēcīgu treneru sastāvu. Mums ir pievienojies olimpisko čempionu treneris Raimonds Feldmanis, tāpat vairākkārtējs Latvijas čempions gan kā treneris, gan kā spēlētājs Roberts Štelmahers, kā arī vietējie treneri vesela virkne. Es domāju, ka tas šajā sezonā, šajā gadā ir viens no galvenajiem faktoriem.”

Latvijas vadošie basketbolisti Dāvis un Dairis Bertāni uzsver, ka ir svarīgi palīdzēt jaunajiem basketbolistiem un motivēt viņus attīstīt un nostiprināt basketbola spēlētprasmi arī ārpus ierastajiem treniņiem. “Lielākā daļa trenējas šeit sezonas laikā. Tā ir iespēja nedaudz izbaudīt, vienlaicīgi, jo citreiz, ļoti labi zinām, ja mēs katru dienu darām vienu un to pašu, tad tas savā ziņā kļūst par darbu, tu tik ļoti to neizbaudi. Šeit viņiem ir tā iespēja nedaudz citā gaisotnē piecas dienas kopā ar mums nedaudz izklaidēties pie viena arī treniņiem klāt,” saka basketbolists Dāvis Bertāns.

“Mēs mēģinām iesaistīties, treniņos būt ar viņiem kopā, nevis stāvēt malā un skatīties. Un tas, no pieredzes sakot, ir tas, kas viņiem īstenībā visvairāk patīk, viņi to gaida un izbauda,” pauž basketbolists Dairis Bertāns. 

Nometnes laikā jauniešus iedvesmos vieslektori: Latvijas basketbola izlases treneris Luka Banki, treneris Ainars Bagatskis, treneris Mārtiņš Martinsons, kā arī hokejists Kaspars Daugaviņš.


#SIF_MAF2023