CSDD palielinās cenas maksas pakalpojumiem

CSDD paaugstinās cenas vairākiem maksas pakalpojumiem. Pašreizējās nav mainītas septiņus un pat vairāk gadus.

“CSDD nesaņem valsts finansējumu savu pakalpojumu nodrošināšanai. Mēs esam pašfinansēti. Līdz ar to mūsu pakalpojumam ir jāatbilst aktuālajam. Papildus mums ir sociālā funkcija – nodrošinot Rīgas motormuzeja darbību, Biķernieku sporta kompleksa bāzes darbību, arī realizējot dažādas sociālos un izglītības projektus. Līdz ar to ir nepieciešams sabalansēt starp visām šīm pozīcijām,” saka CSDD komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica.

Kopumā vienkāršajam latvietim šis cenu kāpums nav ļoti iekemējošs. Piemēram, transportlīdzekļa reģsitrācijas maksa paaugstināsies par 24,8% –  no sākotnējiem 4,32 eiro, būs jāmaksā 5,74 eiro. 

Transportlīdzekļa reģistrācijas maksa 4,32→24,8% = 5,74 eiro

transportlīdzekļa pirmreizējās reģistrācijas Latvijā 4,96→41,8% = 11,88 eiro. 

Tranzīta numura kartes izsniegšanas maksa 3,82→60% = 8,42 eiro

Transportlīdzekļa numura zīmes maksa 9,17→17,8%= 11,16 eiro

Transportlīdzekļu tirdzniecības vietas reģistrācijas maksa varētu pieaugt no 14,04 eiro līdz 174,26 eiro


Piaugums ir vērojams arī transportlīdzekļu tirzniecības vietas reģistrācijas maksai. Lai gan tas ir milzīgs, jāsaprot, ka tas ir vienreizējs maksājums. Šipkēvica: “Tur arī ir virkne darbību, ko veic CSDD. Šī cena arī ir pārrunāta ar Lietoto automobīļu asociāciju. Šajā jautājumā  panākta sapratne.”

Esat dzirdējuši, ka ļoti liels pieprasījums ir pēc numurzīmēm, kas satur tikai viena cipara simbolus vai tādu ciparu kombināciju, kur pirmais cipars ir jebkāds skaitlis, visi atlikušie ciparu simboli ir “0”. Šādus numurus izķer dažu minūšu laikā pēc to piedāvāšanas CSDD e-pakalpojumos. Arī šeit cena ir paaugstinājusies no 300 eiro uz 500 eiro. Šipkēvica: “Pieprasījums saglabāsies augsts, taču tur ir vairāki aspekti, kas jāņem vērā. Viens, numura zīmju pārpirkšana un nokļūšana tirgū. Protams, tas nav vēlamais scenārijs. Tas ir viens no aspektiem, kas arī tika ņemts vērā, veidojot šo cenu. Ja runājam par parastajām numura zīmēm, tad cenas izmaiņa ir ļoti neliela. Būtībā saistīts ar alumīnija izmaksām. Sadārdzinājums ir par 1,69 eiro. Tas nav būtisks pieaugums.”

Šobrīd vēljoprojām cenas ir palikušas nemainīgas. Šis grozījums ir nodots izskatīšanai ministrijām. Tiek prognozēts, ka jaunais cenrādis tiks apstirpināts pavasarī.