Darba iespēju festivālā darbu atrod cilvēki ar īpašām vajadzībām

Edijs jau teju gadu strādā par bārmeni Ogres kafejnīcā “Zelta liepa”, ko Ogres novada pašvaldība nodevusi bezatlīdzības lietošanā uzņēmējam, kas nodrošina darba iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Edijs atzīst - šī viņam ir iespēja veiksmīgi integrēties darba tirgū. “Esmu bijis meklēt darbu daudz kur, bet muguras traumas dēļ daudzi atteica. Arī izglītība ir tāda, kāda ir - esmu namdaris.” 

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale saka: “Mums izdevies atrast cilvēkus, kas ilgstoši dzīvojuši no pabalstiem, bet tagad sapratuši, ka var strādāt un iztikai nopelnīt vairāk nekā tikai pārtiekot no valsts un pašvaldības piešķirtā atbalsta.”

Meklējot, kā integrēt darba tirgū dažādas sabiedrības grupas, tostarp jaunās māmiņas, pensionārus vai jauniešus, kuri tikko absolvējuši skolu, Ogrē tiek rīkots darba iespēju festivāls. Tā nosaukums ir “Visiem”. 

Kā skaidro organizatore Liene Reine-Miteva, festivāls iecerēts, lai lauztu stereotipus par darba iespējām tām sabiedrības grupām, kas ilgstoši nav spējušas integrēties vai pat nav integrētas darba tirgū. “Pasākums ir ļoti veiksmīgs tieši formāta dēļ. Ir iespēja brīvā atmosfērā katram pieiet klāt un parunāties. Bieži vien, kad cilvēki iet uz darba intervijām, viņiem ļoti bail, un tas ir dabiski. Cik darba intervijās cilvēks dzīvē nav bijis - vienmēr ir stress. Šeit uzņēmēji gaida apmeklētājus. Viņiem ir, ko piedāvāt.”

Festivālā piedalīsies vairāk nekā 40 Ogres novada uzņēmēju. Kā skaidro pašvaldības pārstāve, festivāls ir arī veids, kā ar privāto sektoru runāt par sociālo uzņēmējdarbību, kas palīdz valsts un pašvaldību līmenī kopīgi risināt kādu no aktuālām sociālām problēmām - šajā gadījuma integrāciju darba tirgū. Tostarp - šobrīd arī aktualizējot tēmu par Ukrainas bēgļiem. 

Šis nav pirmais šāda veida festivāls Latvijā. Ideja aizgūta no citu valstu kolēģiem. Pieredze rāda, ka šāda veida prakse strādā. Liene Reine-Miteva atzīst: “Mums tik tiešām ir veiksmīgi gadījumi. Pēc šiem pasākumiem gam jaunieši ar invaliditāti, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki ir atraduši darbu!”

Ogrē darba iespēju festivāls norisināsies piektdien, 13. maijā.


Foto: Freepik