Daugavpilī un Rīgā 9. maijā tiks piesaistīti policijas papildspēki

Valsts policijas vadība šodien ieradās Daugavpilī, lai apspriestu jautājumus par drošības situāciju pilsētā un reģionā, kā arī drošības risku pārrunāšanai Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienā 9. maijā. Lai tiktu ievērota kārtība, paredzēts piesaistīt papildus spēkus.

Devītais maijs būs izaicinājumu pilna diena Valsts policijai, atzīst policijas priekšnieks Armands Ruks. Lai novērstu pārkāpumus, šodien policijas vadība ieradās Daugavpilī, kur ir daudz pro-kremliski domājošu iedzīvotāju. Politiski šo pašvaldību vada “Saskaņas” pārstāvji.  “Valsts policijā plānojam adekvātus resursus, lai Daugavpils iedzīvotāji varētu justies droši arī šajā dienā, lai diena noritētu bez saasinājumiem- neatkarīgi no tā, ko individuāli cilvēks domā tā vai citādāk. Galu galā mums visiem šajā laikā jāsaprot, ka netālu notiek ļoti asiņaini notikumi, karš, cieš cilvēki. Tā ir sēru diena,” norāda Armands Ruks, Valsts policijas priekšnieks.

Armands Ruks šodien esot pārliecinājies, ka Daugavpils vadība izprot situāciju, kopīgi nonākuši pie risinājumiem, kā regulēt drošību pašvaldībā 9. maijā. Policijas priekšnieks atklāj - drošības nodrošināšanai nāksies piesaistīt kaimiņu pašvaldību policijas resursus.  

Cik daudz policistu papildus tiks piesaistīti, šobrīd nav zināms, taču no Ruka sacītā noprotams, ka par drošību tiks domāts īpaši. Tikmēr Daugavpils domes priekšsēdētājs, “Saskaņas” pārstāvis Andrejs Elksniņš sola, ka rīkosies likuma ietvaros, taču kaut kāda aktivitāte tomēr notiks. “Vienlaicīgi, protams, ir jānorāda, ka Daugavpils iedzīvotāji ies un liks šajā datumā ziedus pie pieminekļa,” atzīst Andrejs Elksniņš, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs.”

Valsts policijas priekšnieks norāda - ziedu nolikšana nav aizliegta, taču būtu jāsaprot gan Daugavpils, gan Rīgas iedzīvotājiem, ka šādi cilvēki, masveidā nākot pie šiem pieminekļiem, riskē kļūt par propagandas aktieriem Krievijas īstenotajā propagandas materiālā. Armands Ruks: “Katram ir jāpārdomā, kā godināt tos, kas ir krituši karā. Šeit ir tie riski, kas var tikt izmantoti ģeopolitiskā kontekstā. Visiem, lai droša Latvija un lai droša arī 9. maija diena! Pieminam Ukrainas karā cietušos un bojā gājušos!”

Otrā pasaules kara beigas ir 8. maijs, savukārt 9. maijs šogad tiks atzīmēts kā Ukrainā bojā gājušo piemiņas dienu.


Foto: Valsts policija